UWAGA!

Dzieci z Ukrainy idą do elbląskich szkół

 Elbląg, Dzieci z Ukrainy idą do elbląskich szkół
Fot. Pixabay

Od najbliższego poniedziałku rusza nauka dzieci z Ukrainy w oddziałach przygotowawczych, które utworzone zostały w elbląskich szkołach. Zgodnie z zarządzeniami prezydenta oddziały będą funkcjonować w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Zajchowskiego 12 - na poziomie klas I–III, w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Sadowej 2 - na poziomie klas I – III oraz w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Słonecznej 14 - na poziomie klas IV-VI i VII-VIII.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych włączani są bezpośrednio do wybranych typów szkół. Uczniowie będą mieli zapewnioną edukację, w tym co najmniej 6 godzin nauki języka polskiego tygodniowo oraz zapewnioną pomoc psychologiczno - pedagogiczną.

Zatrudnione zostały także dodatkowe osoby posługujące się biegle językiem ukraińskim tak, aby były wsparciem zarówno dla uczniów przybywających z Ukrainy, jaki i dla nauczycieli prowadzących zajęcia. Ponadto w szkołach zostaną zapewnione obiady dla uczniów z Ukrainy.

- Na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą liczby uczniów w wyżej wymienionych placówkach celem zabezpieczenia kolejnych oddziałów przygotowawczych. Jeżeli liczba uczniów będzie wzrastać, utworzymy kolejne oddziały przygotowawcze - informują władze miasta. - Na 24 marca w elbląskich placówkach oświatowych mamy 149 zgłoszeń uczniów z Ukrainy oraz 26 zgłoszeń do elbląskich przedszkoli.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w dziale Elbląg Ukrainie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama