UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Żaba. Kumka koło fontanny
 • idę do parku - gdzie ? - tam gdzie żaba pluje
 • ....zabrana z parku traugutta
 • Skakałem po niej na Traugutta za dzieciaka ;)
 • podobno stworzył ją uczeń Xawerego Dunikowskiego, a tabliczki autora przy Żabie nie ma. Może powinna być, miasto i Żaba zyskałaby na atrakcyjności zwiedzania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Anna.B(2019-11-22)
 • Miszkurka2000 @Anna.B - 24 maja 1909 r. Uczeń Dunikowskiego 110 lat temu we Lwowie urodził się Julian Stanisław Leniec, artysta rzeźbiarz, jeden z założycieli spółdzielni Plastyk. Julian Leniec był absolwentem Szkoły Sztuk Zdobnictwa Artystycznego we Lwowie i krakowskiej ASP, gdzie był uczniem Xawerego Dunikowskiego. W 1945 roku przybył do zrujnowanego Elbląga i przy ul. Winnej, w poniemieckim zakładzie kamieniarskim, otworzył pracownię rzeźby. Odszukiwał zaginione działa sztuki, był założycielem i pierwszym prezesem spółdzielni Plastyk. Mieszkał w Elblągu do 1977 roku. Jego prace w naszym mieście, to m. in. : przeróbka fontanny na placu Słowiańskim, żaba (dziś 1 Maja), pomnik króla Kazimierza Jagiellończyka na placu jego imienia, Słowacki przed I LO, plafony na banku przy ul. 1 Maja, Muzeum i polski orzeł na Poczcie Głównej. Julian Leniec zmarł 31 października 2000 r. Został pochowany na cmentarzu Dębica w Elblągu.
 • Żaba ???co ty nie powiesz*
Redakcja nie odpowiada za treść i formę zamieszczonych powyżej wypowiedzi.
Reklama