UWAGA!

BGK w Funduszu

Bank Gospodarstwa Krajowego objął udziały w Elbląskim Funduszu Poręczeń Kredytowych. Podniesienie kapitału funduszu o 1 milion zł pozwoli zwiększyć aktywność poręczeniową Funduszu. W okresie najbliższych dwóch lat Fundusz z Elbląga udzieli małym i średnim przedsiębiorcom poręczeń spłaty kredytów o wartości 4,5 mln zł.

24 dniu stycznia w Krajowym Rejestrze Sądowym zostało zarejestrowane objęcie przez Bank Gospodarstwa Krajowego udziałów w Elbląskim Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu. Udziały Funduszu o wartości 1 mln złotych zostały objęte ze środków zarządzanego przez BGK Krajowego Funduszu Poręczeń Kredytowych. Celem działania Spółki jest aktywizacja rynku pracy oraz wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorców z Elbląga i gminy Elbląg poprzez ułatwianie im dostępu do finansowania dłużnego - udzielanie poręczeń zaciąganych przez nich kredytów i pożyczek.
     - Wsparcie przez BGK w postaci objęcia udziałów w Funduszu zwiększy potencjał doręczeniowy, zwiększona też zostanie maksymalna wartość pojedynczego poręczenia do 100 000 zł – mówi Piotr Stalęga, dyrektor biura komunikacji Banku Gospodarstwa Krajowego. - Ze względu na udział BGK i wartość kapitału zwiększy się także ocena wiarygodności funduszu z Elbląga, dokonywana przez inne banki. Dotychczas Elbląski fundusz podpisał cztery umowy o współpracy z bankami i jednym funduszem pożyczkowym, a planowane jest podpisanie dwóch kolejnych umów.
     - Współpraca z BGK pozwoli nam rozwinąć skrzydła - przyznaje Emilia Zamojska, prezes Elbląskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych. - Będziemy mogli udzielać poręczeń spłat kredytów większej liczbie przedsiębiorców już nie tylko na terenie miasta i gminy, ale także na terenie całego powiatu elbląskiego.
     W ubiegłym roku fundusz udzielił poręczeń o wartości 0, 21 mln zł. W tym roku planuje zwiększenie akcji poręczeniowej do 2, 1 mln zł, a w roku 2008 do 2,4 mln zł.
     Elbląski Fundusz dołączył do grona 19 funduszy poręczeniowych z udziałem BGK. Łączne zaangażowanie Banku w te podmioty wynosi ponad 39,7 mln zł, natomiast łączny kapitał, jakim dysponuje cała grupa funduszy z udziałem BGK, wynosi ponad 219 mln zł.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • czy to znaczy ,,,,,ze Fundusz bedzię w wyjatkowych sprawach spłacał kredyt za przedsiebiorce bez konsekwencji prawnych i odsetek, bedzie ratowal przedsiebiorse, bo nie bardzo rozumiem?
 • do mało rozumującego albo rozumującej - zadzwoń do tego Funduszu i się dowiedz....
 • chyba też taką rolę spelniająa Biura Maklerskie
 • znam ten fundusz. Niestety, to nie jest taka piękna sprawa. Przedsiębiorca płaci Funduszowi całkiem niezłe prowizje za poręczenie, a Fumdusz odpowada za niego tylko do wysokości części (!!) kapitału, nie mówiąc o odsetkach. Całą robotę dot. badania zdolności kredytowej, monitorowania kredytu, ewentualnych czynności windykacyjnych wykonuje bank, a Fundusz bierze tylko prowizję, poza tym w każdej chwili może wymigać się z odpowiedzialności, bo umowy między nim a bankiem są naszpikowane warunkami, których trudno jest dotrzymać. Fundusz Poręczeń pracuje głównie dla p. prezes, bo przedsiębiorcy taniej jest zaproponować inne zabezpieczenie. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nickname(2007-02-14)
 • nickname podpis godny wypowiedzi.... żal ściska???
 • zadzwoniłem i nickname nie masz racji... jeżeli tylko mój "przyjazny" Bank zechciałby przyjąć poręczenie zapłacę za 100.000,00 zł poręczonego kredytu 2.000,00 zł - nawet na 30 lat.... i procedury nie są straszne.... tylko banki muszą chcieć współpracować... a po drugie przecież Banki wiedzą co podpisują... co jak co ale w kruczkach to one są najlepsze, więc po co to gadanie, że umowy o współpracy są złe... po trzecie miej pretensje też do Kaczyńskiego - co jak co Prezydenta IV RP - na niego nawet i Ty pracujesz.... o ile pracujesz....
Reklama