UWAGA!

Bruk na Królewieckiej jeszcze poleży

 Elbląg, Bruk na Królewieckiej jeszcze poleży
(fot. AD)

Gdy napisaliśmy o miejskim hałasie, jeden z Czytelników wskazał na brukowany odcinek ul. Królewieckiej, który – dosłownie – spędza sen z powiek okolicznych mieszkańców. Zapytaliśmy miejskich urzędników, jak długo jeszcze będzie ten sen spędzał. Odpowiedzieli, że jeszcze długo.

„Mieszkam przy ul. Królewieckiej w okolicy Zespołu Szkół Gospodarczych. To żenujące, że w centrum miasta jest brukowana droga, której efektem jest hałas, jakiego mogą tylko doświadczyć osoby mieszkające przy brukowanych ulicach. Ale z drugiej strony, żenujący są też kierowcy, którzy wykorzystują długą prostą do rozpędzenia aut (taksówkarzom dziękuję – nigdy nie będę miał w poważaniu Waszej pracy). Policjanci w drogówki oczywiście niczego nie dostrzegają – napisał do nas Czytelnik.
       – Czy istnieją plany, nawet odległe, pokrycia asfaltem brukowanego odcinka ul. Królewieckiej od Zespołu Szkół Gastronomicznych w kierunku Szpitala Wojewódzkiego? – z tym pytaniem zwróciliśmy się do miejskich urzędników. Oto odpowiedź:
       „Na ul. Królewieckiej (na wysokości jednostki wojskowej) w obecnej sytuacji finansowej miasta nie ma możliwości finansowych realizacji modernizacji nawierzchni kamiennej na bitumiczną. W przyszłości, po zakończeniu realizacji obecnych inwestycji drogowych w centrum miasta, gdy w budżecie miasta zostaną zabezpieczone odpowiednie środki finansowe, istnieje możliwość takiej przebudowy.”
       Co oznacza, że samochody długo jeszcze będą budzić mieszkańców tego odcinka ul. Królewieckiej.
      
      
PD

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama