UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg – Suwałki

Elbląg, Elbląg – Suwałki
(fot. PS)

Oba miasta Polski Wschodniej mają, współpracując, zwiększyć swój potencjał gospodarczy. Mają na to 2 lata i 950 tys. zł.

Prezydent Elbląga Henryk Słonina podpisał z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę na dofinansowanie projektu pn. „Kierunki rozwoju subregionalnych biegunów wzrostu i instrumentów wsparcia przedsiębiorczości byłych miast wojewódzkich Polski Wschodniej na przykładzie Elbląga i Suwałk”. Projekt został wybrany w konkursie w ramach działania I.4 Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej „Obszar tworzenia polityki rozwoju regionalnego” i otrzyma dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 844,9 tys. zł. Całkowita wartość projektu to 994 tys. zł.
       Celem głównym projektu jest stworzenie strategii rozwoju regionów Elbląga i Suwałk poprzez zbudowanie stałej platformy współpracy. W tym celu będą przeprowadzone badania i analizy potencjału gospodarczego obu regionów.
       Realizacja projektu zakłada: lokalne ożywienie gospodarcze, pobudzenie rozwoju regionalnego i lokalnego oraz poprawę atrakcyjności inwestycyjnej, promocję potencjału społeczno-gospodarczego regionów, integrację regionalnego środowiska naukowego, wzrost konkurencyjności regionu dzięki wsparciu udzielonemu podmiotom wdrażającym innowacyjne rozwiązania, poprawę wizerunku marketingowego przedsiębiorców, wymianę doświadczeń pomiędzy firmami, trwałą współpracę pomiędzy regionami Elbląga i Suwałk.
       Głównym partnerem Elbląga w realizacji projektu są Suwałki. Pozostali partnerzy to Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód Sp. z o.o. Przewidziany termin zakończenia projektu to czwarty kwartał 2011 r.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • bardziej oddalonego miasta nie mozna bylo znależć ?
 • elblag to pomorze jest ale nasz starszy pan prezydent chce nam wmowic ze jest inaczej. brawo.
 • I w wyniku współpracy w Suwałkach powstanie Port Morski - taki sam jak Port Morski w Elblągu.
 • Ile??? 950 tysięcy??? I co oni z taką sumą zrobią???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ??????????ile?????????(2010-01-12)
 • no penie zrobią strategię tak jak jest napisane
 • Jakiej Polski wschodniej??? Elbląg nie leży na żadnym wschodzie i nie należy do ściany wschodniej!!! Jak mnie do wk. .wia że wmawia się nam takie bzdury. Nie dość, że jesteśmy w tym chorym województwie na skraju zapaści gospodarczej na posługi dla jakiegoś tam olsztyna, to jeszcze zamiast próbować zachowywać tożsamość i pamięć że jesteśmy miastem pomorskim, związanym z Żuławami, to władze wciąż spychają nas na wschód. Województwo w-m pomimo 10 lat dotacji z UE ciągnie się cały czas w ogonie i oddala się od czołówki. Każda statystyka mówi to samo. Kiedy ktoś zrozumie że to kompletny niewypał? Dla porównania leżymy kilka kilometrów od granicy z Pomorskiem, które jest w pierwszej lidze. .. nie mogę tego po prostu przeboleć. P. S. do Suwałk jako miasta oczywiście nic nie mam :)
 • To już nic nie da. Szuwarowo-bagienna czarna dziura wchłonęła nas całkowicie.
 • Ludziska przyjmijcie to na klatę, to że Elbląg jest w takim programie pomocowym z Suwałkami to jest najwyraźniejszy dowód, że dla świata (Warszawa, Bruksela czy co tam jeszcze) jesteśmy Ugandą Europy. Ja już tylko czekam na studentów z zachodu, którzy będą chcieli pisać doktoraty o fawelach elbląskich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bob B.(2010-01-13)
 • Smutna prawda jest taka: w wyniku sprzedanej przez Solidarność rewolucji totalitaryzm w sektorze ideologii został zmieniony z marksistowskiego na katolicki. Totalitaryzm w dziedzinie finansów uległ wzmocnieniu. Aktualnie mamy w Elblągu najniższe w Europie płace dla klasy robotniczej i beztroskie postkomunistyczne samorządy finansujące najbardziej bezużyteczne struktury administracyjne a Elbląg jest w województwie warmińsko-mazurskim liderem w marnowaniu pieniędzy. Ale czy może być inaczej skoro wielu elblążan to klony pana Jonasa ?
 • Kolejna wywalona w błoto kasa. Ucieszy się kilku urzędasów jak odwalą "startegię" i zainkasują solidne premie za kawał "ciężkiej", nikomu nie potrzebnej roboty.
 • Hero - a co jest ze mną nie tak? Że nie akceptuję przynależności Elbląga do tego pseudowojewodztwa? A co w tym złego? P. S. nie twierdzę, że całe zło przyszło stamtąd, no ale miało to chyba największy wpływ.
 • Jonas. Program (dysponujący dla pary Elbląg - Suwałki kwotą prawie 1 mln złotych) jest skierowany do byłych miast wojewódzkich czyli Elbląga, Koszalina, Torunia. .. Suwałki nie leżą w woj. warmińsko- mazurskim tylko podlaskiem czyli białostockiem. Efektem programu prawdopodobnie będzie pozyskanie kolejnych pieniędzy: na rozbudowę administracji Rezerwatu Zatoka Elbląska do rozmiarów administracji Wiegierskiego Parku Narodowego. uczestnicy programu pojadą zrobić zdjęcia z żubrem, samorządowcy z Suwałk zostaną zapoznani z ideą Przekopu i opracują projekt połączenia Suwałk z morzem Bałtyckim. JEST BARDZO ŹLE !
Reklama