UWAGA!

Jeśli obniżka czynszów, to w styczniu

 
Elbląg, Jerzy Wilk
Jerzy Wilk (fot. AD).

Spółka Aquapark ma być zlikwidowana jeszcze w lipcu – tę obietnicę wyborczą da się spełnić najszybciej. Z innymi tak łatwo nie będzie. – Wnioski, które wynikają z informacji skarbników miasta, nie napawają optymizmem – mówił prezydent Elbląga Jerzy Wilk na dzisiejszej konferencji prasowej. – Zarówno jeśli chodzi i o ten bieżący budżet, jak i o ten przyszłoroczny.

To wstępna opinia nowych władz Elbląga na temat sytuacji finansowej miasta. – Na wnioski płynące z audytu finansowego miasta na pewno za wcześnie – zastrzega Jerzy Wilk. Wnioski z audytu mają być przedstawione pod koniec lipca, najpewniej na sesji Rady Miejskiej.
       Na lipcową sesję na pewno trafi też uchwała w sprawie spółki Aquapark.
       – Postawimy ją w stan likwidacji, bo wydaje mi się, że ta spółka to jest niepotrzebne wydatkowanie miejskich środków – zapowiada prezydent Wilk. Nawiązał też do piątkowej (12 lipca) interpelacji radnego Sławomira Malinowskiego w sprawie kąpieliska przy ul. Karowej. Malinowski pyta w niej o winnych doprowadzenia kąpieliska do obecnego stanu, ale przede wszystkim składa propozycję doprowadzenia kąpieliska, za stosunkowo niewielkie pieniądze, do stanu używalności na lato 2014 r.
       – To nie ja powinienem być adresatem tej interpelacji, ale rozumiem, że jest ciągłość władzy – komentował dziś tamto wystąpienie Sławomira Malinowskiego prezydent Wilk. – Zgadzam się w pełni z tezą Sławomira Malinowskiego, że dewastacja kąpieliska jest skandalem. Nie jestem za to odpowiedzialny, być może panią prezes spółki Aquapark należy prosić o wyjaśnienia. W zakresie jej obowiązków było również zabezpieczenie tego kąpieliska, żeby nie ulegało dalszej dewastacji.
       Jerzy Wilk podkreślił jednak, że likwidacja spółki Aquapark nie zamyka tematu budowy w Elblągu aquaparku, ale zmieniają się założenia: – Miasto będzie wspierać wszystkie inicjatywy związane z budowa aquaparku, ale nie może się to odbywać z budżetu miasta.
       Podczas konferencji dziennikarze pytali prezydenta o deklarowaną w kampanii wyborczej obniżkę czynszów za mieszkania komunalne i cen biletów komunikacji miejskiej. Prezydent Wilk zastrzegł, że jest za wcześnie, by mówić o szczegółach. Przypomniał, że ewentualną obniżkę czynszów obiecał wprowadzić od 1 stycznia 2014 r. Więcej mówił o Zarządzie Budynków Komunalnych, konkretnie – o konieczności dostosowania struktury ZBK do kurczących się zasobów mieszkaniowych ZBK (dzieje się tak, gdyż elblążanie wykupują mieszkania komunalne).
       – Zasoby ZBK maleją, a ZBK pęcznieje, to nie jest racjonalne działanie – dowodził prezydent Wilk. Oszczędności, które są konieczne ze względu na sytuację budżetową miasta, prezydent będzie szukał m.in. w racjonalizacji struktury Zarządu Budynków Komunalnych i w referatach Urzędu Miejskiego, które zajmują się gospodarką mieszkaniową, bo jego zdaniem wiele zadań obu tych instytucji jest dublowanych.
       – Jest ZBK, który zajmuje się lokalami komunalnymi, i jest referat do spraw mieszkaniowych w Departamencie Mienia Komunalnego. Nie mam jeszcze ostatecznego poglądu, ale trzeba to zreorganizować – zapowiada prezydent.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Hehe- wiceprzewodniczący byłej rady, 20 letni staż w radzie i gowno wie na temat budżetu - pięknie :):):):):):)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  14
  Mixi(2013-07-17)
 • panią ze spółki Aquapark za doprowadzenie do zniszczenia mienia państwowego/miejskiego to chyba prokurator z urzędu powinien ścigać? No może się mylę, ale za dewastację paragrafy są. ..
 • Nie odpowiada a stan basenu? Przecież był radnym - czyżby bezradnym?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  9
  rozmaryn(2013-07-17)
 • No nie, ten pan Wilk sobie kpi. Basen to nie jego sprawa? Czynsze dopiero od 2014r? Panie weź się pan do roboty i wywiązywania się z obiecanek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  15
  wiza(2013-07-17)
 • Pomalutku, mam nadzieje, że sie dowiemy, czy juz kasa została wyczerpana na cały rok czy coś zostało.
 • I tak niebawem okaże się, że kolejny już raz będzie można wykręcić się paragrafami, przepisami, etc. A obietnice przedwyborcze nadal nimi pozostaną
 • co z obniżką cen biletów ????!!!!!
 • Kurcze !!!!! Jeszcze będziecie wyć i prosić aby wrócił Nowaczyk !!!!! Okaże się wtedy iż dobrym był gospodarzem miasta i wszystko robił aby miasto ratować. Wolf już wycofuje się z bajek i obietnic. .. .. ale pomnik Mgły Smoleńskiej już powstaje na Robotniczej. .. .. Grzesiu !!!!! Wróććććć wypie. .. .. l tego Pisiora.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  36
  MariusLewandowski(2013-07-17)
 • Panie Wilk - nie jestes Pan moim kandydatem ale jesteś Pan moim prezydentem. Prosze o rozwage w rządzeniu i rzeczowe, szybkie i konkretne rozwiązywanie spraw i problemów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  2
  zombienation(2013-07-17)
 • tylko DEB. ile dali sie nabrać na brednie i obietnice bez pokrycia Pana Prezydenta
 • Jeśli nie obniży tych czynszów to niestety następne wybory przegra ale pewnie sobie zdaje z tego sprawę. Osobiście nie jestem tym zainteresowany ale podwyżka o 100% to była gruba przesada.
 • Elblążanie na pewno rozliczą tą władzę !!!!! Władza jest dla obywateli a nie odwrotnie !!!!!
Reklama