UWAGA!

Łódź dla strażaków z Nowakowa

Strażacy ochotnicy z Nowakowa otrzymają 20 tys. zł na zakup łodzi ratunkowej – zdecydowali podczas dzisiejszej (26 maja) sesji radni sejmiku województwa. Projekt uchwały w tej sprawie złożył marszałek Jacek Protas.

- Żuławy Elbląskie to piękny, urodzajny, ale też najbardziej zagrożony powodzią rejon województwa – powiedział po sesji marszałek Jacek Protas. – Strażacy z Nowakowa wielokrotnie w takich przypadkach dowodzili swojego poświęcenia i profesjonalizmu. Dlatego dziś przyjmowaliśmy uchwałę o dofinansowaniu zakupu łodzi dla nich, czując, że są to bardzo dobrze wydane pieniądze.
       Ochotnicza Straż Pożarna w Nowakowie istnieje od 1946 roku, obecnie w jej szeregach służy 23 strażaków ochotników. Jednostka chroni obszar Wyspy Nowakowskiej. Dysponuje trzema samochodami gaśniczymi oraz sprzętem niezbędnym do prowadzenia akcji ratunkowych w przypadku tzw. „cofki“, czyli wdzierania się wód Zalewu Wiślanego w głąb lądu – to m.in. wodery, agregaty prądotwórcze i maszyna do napełniania worków. W dowód uznania za dotychczasowe działania OSP w Nowakowie została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
       Na Wyspie Nowakowskiej „cofka” występuje regularnie, powodując podtopienia i powodzie. Ostatnio zdarzyło się to w styczniu 2012 roku.
       Samorząd województwa dofinansuje Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowakowie zakup łodzi płaskodennej z przyczepą transportową kwotą 20 tys. zł. Środki trafią też do strażaków z Pogrodzia oraz OSP Stegna z gminy Pasłęk. Obie jednostki dostały po 20 tys. zł na remonty i modernizację swoich remiz.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama