UWAGA!

Najważniejsze – gospodarka

Elbląg, Najważniejsze – gospodarka
fot. AD

Kończy się kampania przed drugą turą wyborów samorządowych. Była, podobnie jak przed pierwszą turą, trochę nijaka, bo mało merytoryczna i pozbawiona debaty między obu kandydatami na stanowisko Prezydenta Elbląga. Przed tygodniem odbyła się jednak dość merytoryczna dyskusja o tym, co jest największym problemem dzisiejszego Elbląga – o gospodarce.

Spotkanie odbyło się w ramach Forum Debaty Publicznej, organizowanego od ponad dwóch lat w Światowidzie. W rozmowie uczestniczyli prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz, prezes Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego OPEGIEKA w Elblągu Florian Romanowski, prezes elbląskiego klastra meblowego Waldemar Macijewicz i marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas. Prowadził ją niżej podpisany.
       Do napisania tych relacji skłonił mnie wiceprezydent Elbląga Witold Wróblewski, który na wczorajszej (2 grudnia) konferencji prasowej Henryka Słoniny relacjonował tę debatę osobom, które w niej nie uczestniczyły (a tych na sali była większość), zarzucając jej uczestnikom, nazwijmy to delikatnie, koniunkturalizm, i pomijając sedno sprawy.
       Tematem debaty była innowacyjność jako środek na wydźwigniecie elbląskiej gospodarki z dołka, który jest faktem niepodważalnym. Największą bolączką Elbląga jest zastój gospodarczy. Nie dotyczy on sfery infrastruktury, która rozwija dzięki unijnym funduszom. Potwierdzają go jednak wskaźniki bezrobocia czy choćby brak znaczącego wzrostu dochodów własnych miasta – najbardziej widocznego wskaźnika sytuacji gospodarczej. Mowa była też o Modrzewinie – najważniejszym, a może nawet jedynym w ostatnich latach przedsięwzięciu gospodarczym Elbląga.
       Bez względu na wynik wyborów warto, by nowo wybrany prezydent Elbląga zapoznał się z opiniami osób, które o gospodarce wiedzą naprawdę dużo:
       Florian Romanowski
      
Paweł Olechnowicz
       Jacek Protas
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jak zwykle. Artykuł wrzucony nocą. Na chwilę przed ciszą wyborczą, tak aby jego siła oddziaływania uderzyła w czytelnika na drugi dzień, już w czasie ciszy wyborczej. Żenada!
 • UWAGA!!! UWAGA!!! Słonina może wygrać wybory!!! Nie przekonujcie elektoratu Słoniny, bo ich argumentami się nie przekona. Mobilizujcie siebie, rodziny, przyjaciół i znajomych (szczególnie młodych), by w niedziele poszli i zagłosowali. Nie za PO, a przeciw Słoninie, bo on i jego ekipa to totalna stagnacja Elbląga. Nowaczyk nie jest idealny, ale od Słoniny nic gorszego nam nie grozi. UWAGA!!! UWAGA!!! Zwolnicy Słoniny pójdą na wybory. Wybierzmy Nowaczyka, a jak się nie będzie starał to go wymienimy za 4 lata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczony(2010-12-03)
 • Przecież OPGiK żywi się na Słoninie, to takie polskie
 • "ESIP [stworzony przez OPEGIEKA Elbląski System Informacji Przestrzennej – red. ] powstał za pieniądze miasta, środki unijne i budżetu centralnego. Bez tych pieniędzy OPEGIEKA nic by nie osiągnął" biznesmen Romanowski zabrał głos
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-12-03)
 • Rozpaczliwe gesty Pana Słoniny są żałosne, tak jak on sam. Całe lata nie pokazywał sie publicznie, buźka mu zbrzydła przez ten czas, a teraz ho ho spaceruje po mieście. I ciągle obiecuje tego czego nie zrobił przez poprzednie lata. A. .. .. lud ( ta mało inteligentna część) ciągle mu wierzy Wiemy, że to człowiek bardzo dawno temu urodzony, więc po co się ośmiesza, mało to posuwa się do mówienia nie prawdy, zastraszania w imie pozyskania wyborcow itp itp, czy uchodzi tak się zachowywać będąc u kresu swej ziemskiej wędrówki i w imię czego, bo chyba kasy mu nie brak. A nie lepiej byłoby odejść z tarczą niż w końcu na tarczy?. Natury się nie oszuka. Z Breżniewa cały świat się śmiał, czy do tego dąży P. Słonina - to wcale nie chwalebne.
 • cisza wyborcza. koniec komentarzy!!!!!
 • A moim zdaniem tylko Henryk Słonina poradzi sobie, gdyż jest wspaniałym prezydentem.
 • do przedmówcy, ja też tak uważam, tylko bezpartyjny komunista Henryk Słonina, Ave. .. ..
 • Ludzie nie ma, co się spinać albo pasuje wam to, co jest, czyli wysokie bezrobocie, masowa ucieczka młodych ludzi i spadek liczby mieszkańców, brak inwestorów przemysłowych, brak galerii handlowych, brak stadionu, kontrowersyjne inwestycje drogowe, sieć powiązań towarzysko biznesowych miejskich urzędników i lokalnego biznesu, brak konsultacji społecznych i olewanie mieszkańców przez kolejne 4 lata itp. wtedy głosujecie na HS, a jak chcecie zmian na lepsze, bo gorzej już być nie może to głosujecie na GN; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POlitolog(2010-12-04)
 • jasne, moja opinia po zakończeniu ciszy wyborczej, a pańskie, Panie red. prowadzący niniejszy portal, sugestie teraz ? nieładnie.
 • Emeryci na garnuszek ZUSU dla młodych będzie praca
Reklama