UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pozytywny bilans za 2013 rok

Elbląg, Pozytywny bilans za 2013 rok

Wysokie nakłady na inwestycje, większe wpływy z podatku CIT, deficyt znacząco niższy od przewidywanego, szybciej spłacane kredyty – oto najważniejsze informacje wynikające ze sprawozdania z wykonania budżetu województwa na 2013 rok.

Dochód województwa w 2013 roku wyniósł 886,5 mln zł. Wydatki szacowano na 1 mld zł. Po podliczeniu wszystkich inwestycji i kosztów, jakie poniosło województwo, kwota ta zamknęła się w 924 mln. Grubo ponad połowę budżetu województwa, bo prawie 531 mln zł, przeznaczono na inwestycje.
       Jak łatwo wyliczyć, deficyt przewidywano na 56 mln zł, ale udało się go ograniczyć do 37 mln. W ubiegłym roku przyśpieszono również spłatę kredytów. Środki przeznaczone na ten cel to 59 mln zł. Odnotowano również nadwyżkę operacyjną, co oznacza, że bieżące dochody przewyższyły bieżące wydatki. Nadwyżkę tą przeznaczono na zwiększenie wydatków inwestycyjnych.
       Pozytywną niespodzianką była kwota, która wpłynęła z podatku od przedsiębiorców (CIT). Szacowano ją ostrożnie na 60 mln zł, tymczasem do kasy województwa spłynęło ponad 73 mln zł.
      
      
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama