UWAGA!

Śmieci nas nie zasypały, ale…

 
Elbląg, Śmieci nas nie zasypały, ale…
(fot. AD)

Są w mieście miejsca, gdzie walają się przy płotach i na trawnikach. Tam, gdzie właściciele lub zarządcy nieruchomości nie wyposażyli ich jeszcze w pojemniki na śmieci, a dotychczas używane zabrała już firma, która je dotąd obsługiwała.

Takie miejsca między innymi na starówce, która chce uchodzić za reprezentacyjną dzielnicę miasta. Sprzątał je wczoraj Cleaner, ale tam, gdzie pojemników wciąż nie ma, śmieci pojawiły się dziś znowu.
       Przypomnijmy, wyposażenie nieruchomości w pojemnik na śmieci jest od 1 lipca obowiązkiem jej właściciela. W Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania 120-litrowy pojemnik kosztuje 120 zł, 240-litrowy 150 zł. W sklepach są nieco droższe.
      
       Więcej zdjęć.
      

      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dzisiaj na Bartniczej nie odebrali segregowanych papieru i plastyku w workach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  CCCCCCC(2013-07-01)
 • No i Elblążkowo stanie się wysypiskiem. .. Jeszcze brakuje smieci z Olsztyna. .. Elbląg=wielki śmietnik
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  Nowaczyktwo(2013-07-01)
 • To nie prawda, że brak wywozu śmieci jest uzależniony od braku pojemników. Tam gdzie zostały ustawione wykupione nowe pojemniki, firma wyselekcjonowana przez nasz urząd miasta również nie podołała obowiązkom odbioru śmieci we wtorek :) A mieli odbierać śmieci 5 razy w tygodniu. Reasumując zapłacę więcej za odbiór śmieci (posegregowanych) niż wcześniej za odbiór nie posegregowanych i do tego za gorszą obsługę i nie mogę zwolnić firmy jak nie wywiązuje się z umowy !
 • do lasu wywozic
 • Dziwią mnie te optymistyczne wypowiedzi urzędników. Wygląda to tak, że oni sobie załatwili formalności z firmami wywozowymi a ludzi mają w dupie i ich nie obchodzą. Nie wiem kiedy będą odbierane śmieci. Czy w poniedziałek czy w piątek. taka podstawowa informacja powinna znaleźć się u każdego w formie ogłoszeń lub listów najdalej tydzień temu. Za śmieci można płacić przelewem a nie ma żadnej informacji jak opisać przelew (nazwisko? adres? wpisać że to za śmieci czy nie trzeba?). Nie wiem jak mam segregować w domku 1-rodzinnym. Mam pojemnik który zostawił mi Cleaner. I co? Mam segregować w oddzielne worki i wrzucać do tego pojemnika a segregacja będzie na taśmie w ZUO? czy stawiać worki segregowane obok śmietnika luzem? (koty i psy rozniosą je po chodniku w kilka godzin), czy mam postawić przed domem 4 pojemniki po 1100litrów?, czy też mam wozić segregowane do punktów których adresy podano w innym artykule a do najbliższego mam około 1 km? Głosowałem za odwołaniem rady i prezydenta właśnie dlatego że zatrzymali na etetach UM tych wszystkich urzędasów którzy mieszkańców mają w dupie i Miasto traktują jak firmę przemysłową dla której mieszkańcy to uprzykrzeni petenci. I oto kolejny przykład. Wy to robicie dla ludzi a nie dla abstrakcyjnego wymogu ustawy. Każdy z tysięcy mieszkańców ma kolejno dzwonić na numer informacyjny i pytać co ma robić?
 • Taaa oczywiście nikt nic nie wie. A może mieszkańcy powinni czytać dokładnie informacje, a nie zadawać durne pytania i robić problem z niczego. Jest 2 lipca okres przejściowy dajmy tym ludziom (urzędnikom) trochę czasu dla nich to też nowość. Ja cierpliwie czekam, aż wszystko się ustabilizuje nie słucham głupot jakich ludzie wymyślają na temat śmieci. Nie dajmy się zwariować segregowanie nie jest problemem trzeba się tylko tego nauczyć. Pozdrawiam wszystkich zaniepokojonych :)
 • nikt nic nie wie. .. żadnej informacji, nic. .. .dac czas urzednikom? to moze zawioze im moje śmieci pod UM, postawie pod drzwi, żeby o nas mieszkancach nie zapomnieli, bo w koncu biedaki tyle pracy maja. .. .ludzie paranoja sie robi. .. .
 • Nie ma śmietników, albo są przepełnione wyrzucajmy na ulicę. I tak firma, która wygrała przetarg na odbiór odpadów musi je zabrać.
 • Oddam śmieci róg Żeromskiego a Wojska Polskiego nie żądam opłaty.
 • Do pp30- a jak do tej pory segregowałeś śmieci ? Cleaner to jedno- oni odbierają śmieci nie podlegające recyclingowi, a ZUO zabierający kolorowe worki z makulaturą, plastikami, szkłem to drugie. Jedna firma nie wchodzi w drogę drugiej. Proste jak konstrukcja cepa. A to, że jest burdel i śmieci kipią z większości pojemników w mieście- to trzecie.
 • Segregacja to żaden problem. Problemem jest wywiązywanie się firm z obowiązku wywożenia i przestrzegania opracowanych harmonogramów. Przykładem niech będzie MPO, które powinno wywieźć 3 razy pojemniki w minionym tygodniu a wywiozło jedynie jeden raz. Kto ich kontroluje, jakie konsekwencje poniosą, dlaczego iterwencje do UM i MPO nie spotykają się z włąściwą reakcją? Kto w związku z tym będzie likwodował wylęgające się robactwo, gryzonie ? No oczywiście my.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  tomasz3333(2013-07-07)
 • A jeśli chodzi o urzędników, to mieli prawie dwa lata na przygotowanie się do tego tematu. Informacji na temat segregacji śmieci ( co, gdzie jest wystarczająca ilość). Link do zasad segregacji na terenie Elbląga zuo.home.pl Problem jaki istnieje to firma wywożąca nie realizuje ustalonego harmonogramu, pojemiki przepełnione i jedynym rozwiązaniem ma być niby zwiększenie ilości pojemników. BZDURA. Można wobec tego wywozić raz w miesiącu, a mieszkańcy na jeden dzień niech mają jeden pojemik - 30 dni 30 pojemników - absurd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tomasz3333(2013-07-07)
Reklama