UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dobra zmiana w cyklu Kino na życzenie

Elbląg, Dobra zmiana w cyklu Kino na życzenie

W środę, 24 kwietnia o godz. 18 kino Światowid zaprasza na film dokumentalny „Dobra zmiana” w ramach kolejnej projekcji z cyklu Kino na życzenie. Pokaz odbędzie się w sali kameralnej. Wstęp wolny.

„Dobra zmiana” to pierwszy polski dotykający problemy podzielonego polskiego społeczeństwa. Jego bohaterkami są dwie kobiety reprezentujące, różne i skrajne strony polityczne. Obserwujemy je w życiu codziennym — zwyczaje, przekonania, zachowania — starając się zrozumieć co i dlaczego je różni. Zarówno pierwsza, jak i druga bohaterka czuje się patriotką, z tym, że obie mają różne definicje patriotyzmu. Dla Marty kierującej Klubem Gazety Polskiej w Gliwicach patriota to aktywny obywatel i oddany katolik, dla Tity przedstawicielki Komitetu Obrony Demokracji — liberalny oraz otwarty na Europę człowiek. Otoczone kordonem policji, odgrodzone barierkami spotykają się po dwóch różnych stronach politycznej barykady. Czy uda im się kiedyś poznać, porozmawiać czy nawet dojść do porozumienia?
       Projekcja jest zorganizowana w ramach projektu „Watch Docs Zrób to sam” Helsińskiej Inicjatywy dla Praw Człowieka.
       Projekt "Watch Docs Zrób to sam" jest realizowany przez organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie – Helsińską Fundację Praw Człowieka, a dokładniej dzięki jej programowi członkowskiemu, czyli Helsińskiej Inicjatywie dla Praw Człowieka przy wsparciu Open Society Foundations i Fundacji im. Stefana Batorego.  Celem działalności i projektów Inicjatywy Helsińskiej jest włączenie do dyskusji publicznej kwestii związanych prawami człowieka, dbanie o to, by taka rozmowa toczyła się także lokalnie i by wychodziła od rzetelnej, świeżej informacji, wyników badań, ludzkiego doświadczenia lub dobrego dokumentalnego kina.
       Wstęp bezpłatny. Po projekcji zapraszamy na dyskusję. 
      
Adam Krawczuk, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama