UWAGA!

Donbas w kinie Światowid

Elbląg, Donbas w kinie Światowid

11 grudnia o godz. 18 kino Światowid zaprasza na pokaz filmu „Donbas" w ramach cyklu Kino na życzenie. To najnowsze dzieło Siergieja Łoźnicy, który w hipnotycznym, pełnym groteski stylu zabiera nas w podróż przez Noworosję – państwo-widmo, w którym żołnierze nie wiedzą kto nimi dowodzi, a sąd odbywa się na ulicy w postaci publicznych linczów.

Akcja filmu rozgrywa się w Donbasie, wschodnim regionie Ukrainy, kontrolowanym przez liczne grupy przestępcze. Trwa wojna hybrydowa – konflikt pomiędzy ukraińską armią zasilaną ochotnikami a bojówkami separatystycznymi wspieranymi przez rosyjskie oddziały. Koszmar staje się udziałem ludności cywilnej. Z drugiej strony toczy się codzienne życie, a przez ekran przewija się galeria postaci: roześmiana młoda para, skonfundowany niemiecki dziennikarz, którego służby kontrolne biorą za faszystę, czy okradziony właściciel luksusowego auta.
        
       Reżyseria: Siergiej Łoźnica
       Obsada: Valeriu Andriuţă, Evgeny Chistyakov, Georgiy Deliev, Vadim Dubovsky, Konstantin Itunin
       Produkcja: Niemcy, Ukraina, Francja, Holandia, Rumunia, 2018
       Czas: 121 min
      
       Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Banderowska propaganda. Świat nie jest czarno-biały, połowę ludności Ukrainy stanowią rosyjskojęzyczni Rusini. Neo-banderowcy z okolic Lwowa chcą czystek etnicznych jak w 1943r. na Wołyniu.
  • Jak przemoc, wojna i ofiary moga byc arcydzielem nawet filmowym. .. ? Nie wybieram sie na film gdyz na co dzien z ekranow tv kipi az od tych konfliktow i konca nie widac. ..
Reklama