UWAGA!

W kinie: Autostopem przez galaktykę

Od wieków zadajemy sobie pytanie, czy istnieje jakieś pozaziemskie życie? Jedni w to wierzą, inni nie. Ale czy ktoś zdołał zasięgnąć w głąb swojej wyobraźni tak daleko, że jest w stanie pogodzić się z faktem, iż planety robione są na zamówienie? A w związku z tym - czy wiemy kto zamówił i administruje naszą Ziemią? Odpowiedzi szukajcie na dużym ekranie.

„Autostopem przez galaktykę” to dosłownie nieziemska wizja Wszechświata Douglasa Adamsa, zawierająca w sobie mnóstwo czarnego humoru, groteski i absurdu. Film ten jest zabawną opowieścią o dwóch nieco zagubionych gapowiczach, którzy podczas swojej międzygalaktycznej podróży spotykają wiele ciekawych istot. Dwugłowy prezydent, łączący w sobie cechy szalonego polityka i ekscentrycznego gwiazdora, kosmiczni biurokraci, a zarazem wysublimowani poeci - Wogonowie czy pogrążony w ciężkiej depresji robot Marvin – to galeria postaci świetnie parodiujących Ziemian. Uwagę widza zwracają również kosmiczne wynalazki, takie jak toster w nożu, maszyna odgadująca i realizująca marzenia czy też wzdychające drzwi. W filmie nie brakuje oczywiście nieodzownych dziwacznych potworków.
     Poza komediowym, a używając kwiecistego języka jednego z kosmitów - „odmóżdżającym” wątkiem film skłania jednak do refleksji. Otóż jednym z wielu poruszonych w filmie zagadnień jest pytanie o sens życia – zagadkę tę od wielu milionów lat próbują rozwiązać najwięksi mędrcy Wszechświata. Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i my Ziemianie o tym dobrze wiemy... Kolejnym problemem może być pytanie ile taka niewielka planeta Ziemia znaczy w całym tym ogromnym Kosmosie i skoro nie jesteśmy w nim sami, to czy mo żemy żyć w zgodzie z naszymi sąsiadami?
     Ta fantastyczna komedia jest prawdziwą ucztą dla fanów książek Adamsa, dla wszystkich innych może być interesującą odskocznią od przyziemnych spraw.
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama