UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Debiut elblążanki: wygraj tomik poetycki

2014-05-30
Aktualizowany 2014-06-09 09:16
 
Elbląg, Debiut elblążanki: wygraj tomik poetycki

W ubiegłym roku światło dzienne ujrzał debiutancki tomik poetyki Dominiki Lewickiej-Klucznik „Samopas”. Dla naszych Czytelników mamy egzemplarz książki z autografem autorki. Sprawdź, czy wygrałaś.

Zawodowo związana z Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym, w którym uczy języka polskiego, literacko realizuje się w Alternatywnym Elbląskim Klubie Literackim, społecznie w Stowarzyszeniu „Alternatywni” jako prezes i Stowarzyszeniu „TalentArt” jako wiceprezes.
       Debiutancka książka to przede wszystkim efekt warsztatowej pracy w Klubie oraz własnych poszukiwań tematów oraz możliwości twórczych słowa jako takiego. Nie jest to książka łatwa i przyjemna, dotyka tematów, o których bardzo często chcielibyśmy nie rozmawiać, ale kobiece subtelności zupełnie nie pasują do samej autorki. O tomiku we wstępie Małgorzata Anna Jędrzejewska pisze tak:
       „Cykl wierszy Dominiki Lewickiej-Klucznik to retrospekcja życia kobiety. Smutna? Może i tak, ale wiersze tej poetki to nie tylko smutek. To przede wszystkim autoironia i dystans do siebie, także do innych. Autorka w wielu sytuacjach operuje deformacją, ale nie w tym żadnego nadużycia. Bo pod przerysowaniami tkwią silne emocje, kobiece, ale jednocześnie ostre i bardzo męskie w wyrazie, a obrazy świata poparte celnymi puentami i spostrzeżeniami, stanowią silny atut tego tomiku.”
       W nieco mroczny klimat wpisują się także fotografie Natalii Magalskiej oraz sama rzucająca się w oczy okładka projektu Sylwestra Mazurka. Cieszy więc fakt, iż „Samopas” został dostrzeżony przez środowiska niezwiązane z Elblągiem i nominowany do nagrody Nagrody Poetyckiej im. K. I. Gałczyńskiego w kategorii Orfeusz Mazurski.
      
       Tu przeczytasz wywiad z Dominiką Lewicką-Klucznik.
      
       Egzemplarz książki z autografem autorki wygrała Aleksandra Zając. Gratulujemy, potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
      
       ***
       1. W każdym konkursie bierze udział tylko jedno zgłoszenie wysłane z jednego adresu mailowego.
       2. Wysłanie więcej niż jednego zgłoszenia wyklucza uczestnika z udziału w konkursie
       3. Każde zgłoszenie powinno zawierać wskazany w konkursie tytuł wiadomości (hasło), odpowiedź (o ile jest wymagana) oraz dane osobowe uczestnika konkursu.
       4. Zgłoszenia wypełnione niepoprawnie nie będą rozpatrywane.
       5. Nagrody rzeczowe nie są wysyłane pocztą.
       6. Nagrody rzeczowe należy odbierać osobiście w redakcji portEl.pl mieszczącej się w Elblągu przy ul. 1 Maja 1c. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 16.30.
       Przeczytaj cały regulamin konkursów portEl.pl

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama