UWAGA!

Debiut elblążanki: wygraj tomik poetycki

 Elbląg, Debiut elblążanki: wygraj tomik poetycki

W ubiegłym roku światło dzienne ujrzał debiutancki tomik poetyki Dominiki Lewickiej-Klucznik „Samopas”. Dla naszych Czytelników mamy egzemplarz książki z autografem autorki. Sprawdź, czy wygrałaś.

Zawodowo związana z Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym, w którym uczy języka polskiego, literacko realizuje się w Alternatywnym Elbląskim Klubie Literackim, społecznie w Stowarzyszeniu „Alternatywni” jako prezes i Stowarzyszeniu „TalentArt” jako wiceprezes.
       Debiutancka książka to przede wszystkim efekt warsztatowej pracy w Klubie oraz własnych poszukiwań tematów oraz możliwości twórczych słowa jako takiego. Nie jest to książka łatwa i przyjemna, dotyka tematów, o których bardzo często chcielibyśmy nie rozmawiać, ale kobiece subtelności zupełnie nie pasują do samej autorki. O tomiku we wstępie Małgorzata Anna Jędrzejewska pisze tak:
       „Cykl wierszy Dominiki Lewickiej-Klucznik to retrospekcja życia kobiety. Smutna? Może i tak, ale wiersze tej poetki to nie tylko smutek. To przede wszystkim autoironia i dystans do siebie, także do innych. Autorka w wielu sytuacjach operuje deformacją, ale nie w tym żadnego nadużycia. Bo pod przerysowaniami tkwią silne emocje, kobiece, ale jednocześnie ostre i bardzo męskie w wyrazie, a obrazy świata poparte celnymi puentami i spostrzeżeniami, stanowią silny atut tego tomiku.”
       W nieco mroczny klimat wpisują się także fotografie Natalii Magalskiej oraz sama rzucająca się w oczy okładka projektu Sylwestra Mazurka. Cieszy więc fakt, iż „Samopas” został dostrzeżony przez środowiska niezwiązane z Elblągiem i nominowany do nagrody Nagrody Poetyckiej im. K. I. Gałczyńskiego w kategorii Orfeusz Mazurski.
      
       Tu przeczytasz wywiad z Dominiką Lewicką-Klucznik.
      
       Egzemplarz książki z autografem autorki wygrała Aleksandra Zając. Gratulujemy, potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
      
       ***
       1. W każdym konkursie bierze udział tylko jedno zgłoszenie wysłane z jednego adresu mailowego.
       2. Wysłanie więcej niż jednego zgłoszenia wyklucza uczestnika z udziału w konkursie
       3. Każde zgłoszenie powinno zawierać wskazany w konkursie tytuł wiadomości (hasło), odpowiedź (o ile jest wymagana) oraz dane osobowe uczestnika konkursu.
       4. Zgłoszenia wypełnione niepoprawnie nie będą rozpatrywane.
       5. Nagrody rzeczowe nie są wysyłane pocztą.
       6. Nagrody rzeczowe należy odbierać osobiście w redakcji portEl.pl mieszczącej się w Elblągu przy ul. 1 Maja 1c. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 16.30.
       Przeczytaj cały regulamin konkursów portEl.pl

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)