UWAGA!

Multikino: Europejskie Kino Grozy

Elbląg, Multikino: Europejskie Kino Grozy

W piątek 20 kwietnia Multikino zaprasza na Europejskie Kino Grozy. W repertuarze: „Rec 3”, „Kobieta w czerni”, „Oczy Julii” i „Łowca trolli”. Dla naszych Czytelników mamy cztery podwójne zaproszenia na maraton. Sprawdź, czy wygrałeś.

ENEMEF: Europejskie Kino Grozy
       20 kwietnia, piątek
       start – godz. 22, zakończenie – ok. 5:30
      
       Rec 3 – premierowo!
       Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która została okrzyknięta najbardziej nowatorskim horrorem dekady i przełomem w gatunku, a także zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory.
       To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Klary. Jednak szybko przysięga "póki śmierć nas nie rozłączy" nabrała nowego, złowrogiego znaczenia. Kiedy morderczy wirus zamieni gości weselnych w krwiożercze monstra, panna młoda zmuszona będzie rozpocząć walkę o przetrwanie.
       „Rec 3” pozwoli widzom, spragnionym wyjaśnień co do źródeł wirusa, pójść śladami ukrytymi w fabule dotychczasowych części, ku rozwiązaniu zagadki rozprzestrzeniającego się zła.
       reżyseria: Paco Plaza
       scenariusz: Paco Plaza, Luis Berdejo
       obsada: Diego Martin, Leticia Dolera, Mireia Ros
       Hiszpania 2012, 80'
      
       Oczy Julii
       Świetnie budowane napięcie, ciekawe ujęcia, interesujący pomysł na powiązanie pracy kamery z opowiadaną historią to typowe elementy hiszpańskich filmów grozy. W przypadku Oczu Julii nie dziwią tym bardziej, że producentem filmu jest twórca "Labiryntu Fauna" i "Sierocińca", Guillermo del Toro.
       W tajemniczych okolicznościach ginie Sara, odzyskująca po długiej chorobie wzrok. Jej bliźniaczka Julia nie może uwierzyć w sugerowane przez policję samobójstwo. Mimo próśb męża kobieta postanawia sama zbadać przyczyny śmierci siostry. Wkrótce Julia odkryje z przerażeniem, że sama zaczyna tracić wzrok, a każdy jej krok w pogłębiających się ciemnościach obserwuje tajemnicza postać...
       „Oczy Julii” to mistrzowsko stopniowane napięcie i rewelacyjna gra aktorska dzięki którym film porównywany jest do „Milczenia owiec” i najlepszych dokonań Hitchcocka.
       reżyseria: Guillem Morales
       scenariusz: Guillem Morales
       obsada: Luis Homar, Carlos Fabregas, Belen Rueda
       Hiszpania 2010, 112'
      
       Kobieta w czerni
       „Kobieta w czerni” to film, który nie oddziałuje na widza tanim efekciarstwem, ani strumieniami lejącej się krwi, ale gra na głęboko skrywanych lękach. Jest to też udana próba przywrócenia jednego z najważniejszych motywów w horrorze - nawiedzonego domu.
       Młody prawnik przyjeżdża do odległej wioski, by uporządkować dokumenty i podzielić majątek niedawno zmarłej klientki. Na miejscu odkrywa istnienie ducha kobiety, która za życia była odrzucona przez mieszkańców osady. Duch postanawia się na nich zemścić, a mężczyzna zostaje wplątany w wir niebezpiecznych wydarzeń.
       Rewelacyjnie skonstruowany film grozy, nawiązujący do klasyki horroru, łączy ciekawą fabułę z niepokojącym klimatem, mroczną tajemnicą i narastającym napięciem.
       reżyseria: James Watkins
       scenariusz: Jane Goldman
       obsada: Daniel Radcliffe, Ciaran Hinds, Janet Mc Teer
       muzyka: Marco Beltrami
       Kanada, Szwecja, Wielka Brytania 2012, 100'
      
       Łowca trolli
       „Łowca trolli” został nakręcony w konwencji popularnego gatunku mockumentary i chociaż „Blair Witch Project” był pierwszy, to właśnie norweski film wykorzystuje w pełni koncepcję "zapisu prawdy na kamerze", oferując ekscytujące spotkania z mitologicznymi monstrami.
       Hans to samotnik wędrujący po lasach Norwegii. Jego śladem podąża trójka studentów, którzy uważają go za kłusownika polującego na niedźwiedzie i którzy starają się nakręcić o nim film dokumentalny. Śledzą go w nocy podczas jednej z jego tajemniczych wypraw. Kiedy w oddali słyszą dziwne odgłosy i widzą błyski na niebie okazuje się, że Hans to nie kłusownik, ale pracownik tajnej organizacji rządowej...
       „Łowca trolli” to film makabrycznie zabawny, nakręcony z pazurem i dużym wyczuciem. To też ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą zostać zaskoczeni gatunkiem mockumentary.
       reżyseria: Andre Ovredal
       scenariusz: Andre Ovredal, Havard Johansen
       obsada: Otto Jespersen, Hans Morten Hansen, Tomas Alf Larsen
       Norwegia, 2010, 103'
      
       Podwójne zaproszenia na ENEMEF wygrali: Małgorzata Placek, Mateusz Książek , Iwona Dąbrowska, Krzysztof Jastrzębski. Potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
      
opr.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Konkursy

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama