UWAGA!

Ona wygrała album o Zalewie Wiślanym

2019-08-16
Aktualizowany 2019-08-26 10:20
 
Elbląg, Ona wygrała album o Zalewie Wiślanym
(fot. RG)

Prawie 450 stron, 300 ilustracji (pocztówek i zdjęć), przeplatanych cytatami z przedwojennych publikacji na temat regionu. Tak w skrócie można opisać wydawnictwo „Zalew Wiślany. Szlak wodny”, przygotowane przez Wojciecha Kujawskiego. To skarbnica wiedzy na temat historii tych ziem przed 1945 r. Album można wygrać w naszym konkursie!

Album wygrała Karolina Kotarska. Gratulujemy, potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
       Wojciech Kujawski od 2006 roku promuje krajobraz dawnych Prus Wschodnich, wydając albumy z przedwojennymi pocztówkami i zdjęciami, przybliżając historię poszczególnych terenów. W tym roku wydał już 14. album z serii, tym razem poświęcony regionowi Zalewu Wiślanego. Na 450 stronach znajdziemy pocztówki i zdjęcia z przedwojennego Elbląga, Tolkmicka, Braniewa, Fromborka, Krynicy Morskiej i innych nadzalewowych miejscowości.
       - Pocztówki pochodzą z moich prywatnych zasobów. Od lat interesuje się tą tematyką, gromadzę różne materiały, zarówno kartki jaki i regionalną literaturę przedwojenną, z której obficie korzystam w formie cytatów w albumach. W książce o Zalewie Wiślanym jest ich chyba najwięcej – mówi Wojciech Kujawski.
       Autor przybliża opisy m.in. z przedwojennych przewodników krajoznawczych dr Roberta Dorra (1835-1919), wieloletniego przewodniczącego Elbląskiego Towarzystwa Starożytności i byłego dyrektora Muzeum Miejskiego, a także fragmenty książki „Elbinger Heimatbuch” z 1924 r., autorstwa konrektora jednej ze szkół czy opracowania miejscowych nauczycieli i duchownych.
       Album to wielka skarbnica uporządkowanej wiedzy na temat historii i krajobrazu miejscowości nadzalewowych, którego lektura daje nie tylko możliwość przeniesienia się w czasie, ale także odkrycia, jak bardzo zmieniły się miejsca udokumentowane na widokówkach.
       Wydawnictwo „Zalew Wiślany. Szlak wodny” można kupić w elbląskich księgarniach i w informacji turystycznej w Ratuszu Staromiejskim.
      
       Dla naszych Czytelników mamy do wygrania album "Zalew Wiślany. Szlak wodny". Aby je wygrać, należy przesłać wiadomość na adres konkurs@portel.pl, w temacie wiadomości wpisując hasło "zalew", a w treści swoje imię i nazwisko oraz odpowiedź na pytanie: Co najbardziej podoba Ci się w regionie Zalewu Wiślanego. Wygrywa osoba, która najciekawiej odpowie na pytanie. Rozwiązanie konkursu 26 sierpnia.
      
       UWAGA! W treści maila należy także zawrzeć następującą formułę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu". Administratorem danych osobowych jest Biuro Usług Informatycznych Softel.
      
       ***
       1. W każdym konkursie bierze udział tylko jedno zgłoszenie wysłane z jednego adresu mailowego.
       2. Wysłanie więcej niż jednego zgłoszenia wyklucza uczestnika z udziału w konkursie
       3. Każde zgłoszenie powinno zawierać wskazany w konkursie tytuł wiadomości (hasło), odpowiedź (o ile jest wymagana) oraz dane osobowe uczestnika konkursu.
       4. Zgłoszenia wypełnione niepoprawnie nie będą rozpatrywane.
       5. W treści maila należy także zawrzeć następującą formułę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu". Administratorem danych osobowych jest Biuro Usług Informatycznych Softel.
       Przeczytaj cały regulamin konkursów portEl.pl
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama