UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ona wygrała album o Zalewie Wiślanym

2019-08-16
Aktualizowany 2019-08-26 10:20
 
Elbląg, Ona wygrała album o Zalewie Wiślanym
(fot. RG)

Prawie 450 stron, 300 ilustracji (pocztówek i zdjęć), przeplatanych cytatami z przedwojennych publikacji na temat regionu. Tak w skrócie można opisać wydawnictwo „Zalew Wiślany. Szlak wodny”, przygotowane przez Wojciecha Kujawskiego. To skarbnica wiedzy na temat historii tych ziem przed 1945 r. Album można wygrać w naszym konkursie!

Album wygrała Karolina Kotarska. Gratulujemy, potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
       Wojciech Kujawski od 2006 roku promuje krajobraz dawnych Prus Wschodnich, wydając albumy z przedwojennymi pocztówkami i zdjęciami, przybliżając historię poszczególnych terenów. W tym roku wydał już 14. album z serii, tym razem poświęcony regionowi Zalewu Wiślanego. Na 450 stronach znajdziemy pocztówki i zdjęcia z przedwojennego Elbląga, Tolkmicka, Braniewa, Fromborka, Krynicy Morskiej i innych nadzalewowych miejscowości.
       - Pocztówki pochodzą z moich prywatnych zasobów. Od lat interesuje się tą tematyką, gromadzę różne materiały, zarówno kartki jaki i regionalną literaturę przedwojenną, z której obficie korzystam w formie cytatów w albumach. W książce o Zalewie Wiślanym jest ich chyba najwięcej – mówi Wojciech Kujawski.
       Autor przybliża opisy m.in. z przedwojennych przewodników krajoznawczych dr Roberta Dorra (1835-1919), wieloletniego przewodniczącego Elbląskiego Towarzystwa Starożytności i byłego dyrektora Muzeum Miejskiego, a także fragmenty książki „Elbinger Heimatbuch” z 1924 r., autorstwa konrektora jednej ze szkół czy opracowania miejscowych nauczycieli i duchownych.
       Album to wielka skarbnica uporządkowanej wiedzy na temat historii i krajobrazu miejscowości nadzalewowych, którego lektura daje nie tylko możliwość przeniesienia się w czasie, ale także odkrycia, jak bardzo zmieniły się miejsca udokumentowane na widokówkach.
       Wydawnictwo „Zalew Wiślany. Szlak wodny” można kupić w elbląskich księgarniach i w informacji turystycznej w Ratuszu Staromiejskim.
      
       Dla naszych Czytelników mamy do wygrania album "Zalew Wiślany. Szlak wodny". Aby je wygrać, należy przesłać wiadomość na adres konkurs@portel.pl, w temacie wiadomości wpisując hasło "zalew", a w treści swoje imię i nazwisko oraz odpowiedź na pytanie: Co najbardziej podoba Ci się w regionie Zalewu Wiślanego. Wygrywa osoba, która najciekawiej odpowie na pytanie. Rozwiązanie konkursu 26 sierpnia.
      
       UWAGA! W treści maila należy także zawrzeć następującą formułę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu". Administratorem danych osobowych jest Biuro Usług Informatycznych Softel.
      
       ***
       1. W każdym konkursie bierze udział tylko jedno zgłoszenie wysłane z jednego adresu mailowego.
       2. Wysłanie więcej niż jednego zgłoszenia wyklucza uczestnika z udziału w konkursie
       3. Każde zgłoszenie powinno zawierać wskazany w konkursie tytuł wiadomości (hasło), odpowiedź (o ile jest wymagana) oraz dane osobowe uczestnika konkursu.
       4. Zgłoszenia wypełnione niepoprawnie nie będą rozpatrywane.
       5. W treści maila należy także zawrzeć następującą formułę: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu". Administratorem danych osobowych jest Biuro Usług Informatycznych Softel.
       Przeczytaj cały regulamin konkursów portEl.pl
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama