UWAGA!

Logistycy szyli maseczki. Z potrzeby serca

 Elbląg, Logistycy szyli maseczki. Z potrzeby serca
Fot. mł. chor. Krzysztof Moliński

Żołnierze, którzy na co dzień zajmują się naprawą ciężkiego sprzętu kołowego i gąsienicowego tym razem podjęli się delikatnego zadania. Z zaangażowaniem szyli maseczki na potrzeby ośrodków prowadzonych przez siostry zakonne, które w Elblągu opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą.

W czasie epidemii koronawirusa środki ochrony osobistej stały się towarem pierwszej potrzeby i rozchodzą się błyskawicznie. Nadal są miejsca, w których tej ochrony brakuje. Żołnierze i pracownicy wojska 16. Pułku Logistycznego wyszli z inicjatywą uszycia maseczek oraz zakupu jednorazowych rękawiczek dla instytucji opiekuńczych. Ich wybór padł na  Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Bema 10 i Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie Zgromadzenia sióstr św. Jadwigi znajdujący się przy ul. Kasprzaka.

- Wojsko to nie tylko ramię zbrojne państwa. To także ramię, na którym społeczeństwo może się oprzeć – mówi dowódca 16 plog płk Piotr Pankowski. – Obecna sytuacja jest wyjątkowa, bo wszyscy walczymy z niewidzialnym przeciwnikiem, jakim jest wirus COVID-19. My, jako żołnierze, mamy obowiązek niesienia pomocy, ale to także potrzeba serca. Z serca logistycy podarowali elbląskim siostrom zakonnym, które opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą, około półtora  tysiąca środków ochrony osobistej. Zdrowia! – życzył siostrom zakonnym i ich podopiecznym płk Piotr Pankowski.

por. Rafał Buczyński, ofcer prasowy 16plog
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nigdy bym nie przypuszczała, że tyle ludzi umie szyć. Podziwiam. Polacy to zdolny naród. Życzę wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Bożena L.(2020-05-14)
Reklama