UWAGA!

400 podręczników dla Polonii w Liepaji

 
Elbląg, 400 podręczników dla Polonii w Liepaji
fot. nadesłana

Zbiórka podręczników do nauki języka polskiego dla Polaków mieszkających na Łotwie, jaka prowadzona była od 8 lutego, zakończyła się 21 lutego, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.

Do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, które jest miastem partnerskim Liepaji, książki przynosili licealiści i osoby starsze, do akcji przyłączyły się też szkoły podstawowe i księgarnie.
       - Zebraliśmy 400 egzemplarzy podręczników do języka polskiego, skierowanych do różnych grup wiekowych i poziomów nauczania, a także książki dla nauczycieli – podsumowuje Zuzanna Gajewska, koordynatorka akcji. – Do zbiórki, oprócz osób prywatnych, przyłączyli się nauczyciele i uczniowie SP 4 i SP 6, a także dwie księgarnie.
       Wśród podręczników pojawiły się również lektury szkolne, między innymi nasza epopeja narodowa – „Pan Tadeusz”. Teraz organizowany będzie transport zebranych podręczników.
       - Otrzymaliśmy kontakt do Pani Rity Rozentale, która jest zastępcą prezesa Związku Polaków na Łotwie, oddziału w Liepaji – mówi Anton i Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Zebrane książki będziemy chcieli dostarczyć osobiście.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama