UWAGA!

Biało-czerwone melodie spod smyczków elbląskich kameralistów

 Elbląg, Biało-czerwone melodie spod smyczków elbląskich kameralistów
fot. arch. portel.pl

Jakub Jakowicz i Jakub Chrenowicz. Łączy ich nie tylko imię, ale i muzyczna pasja, która zaowocowała niejedną nagrodą i niejednymi oklaskami. Pierwszy, poszedł w ślady ojca, Krzysztofa, i od lat raczy melomanów smyczkową, a dokładniej skrzypcową, wirtuozerią. Drugi ujął w swe dłonie batutę i wydobywa to, co najlepsze, z orkiestr, od Sinfonii Varsovii po Kammerorchester Berlin. 11 października połączą swoje siły w szkole muzycznej, a u ich boku wystąpi niezawodna Elbląska Orkiestra Kameralna.

Koncert upłynie pod znakiem twórczości kompozytora, którego nazwisko jest znane w każdym zakątku muzycznej Polski – Mikołaja Piotra Góreckiego. Syn Henryka Mikołaja z powodzeniem kontynuuje rodzinne tradycje i cieszy się uznaniem po obu stronach Atlantyku (na co dzień mieszka w USA), a jego utwory wykonują orkiestry pod kierunkiem takich mistrzów, jak Gabriel Chmura, Jerzy Maksymiuk czy Marek Moś. W szkole muzycznej nie zabraknie też innych utworów polskich mistrzów partytury, jak choćby „Orawy” Wojciecha Kilara. Wreszcie, EOK prawykona kompozycję Mikołaja Majkusiaka „Concerto in G” na orkiestrę smyczkową. Koncert odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.


       Termin: 11.10.2020, niedziela, 18:00, Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy: Jakub Chrenowicz – dyrygent, Jakub Jakowicz - skrzypce Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in. M. Górecki – Divertimento na orkiestrę smyczkową, M. Górecki – Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową, W. Kilar - Orawa, M. Majkusiak - Concerto in G na orkiestrę smyczkową

Rezerwacje: Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski, tel. 55 237 47 49, eok.elblag.euBilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy). Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny.

 

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia Kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej 

 

Informacja EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Tera ludziska chco disko-polo music, a nie jakiśch smyczkóf i orkiestróf
  • Wcale ludzkość tego nie chce, tylko media tworzą taki trend, aby bydło zagonić do zagrody i ogolić, wciska się ten kit motłochowi, bo nic innego nie potrafią zaoferować, tylko ośmieszyć się jak nie tym to innym kabaretem, żeby rozładować niepokoje usypianego społeczeństwa, żeby było dalej tak jak jest ze cos się dzieje a dalej jest tak samo. Tak jak weekend w Elblągu, na który tak wszyscy czekają, Proponuje nawiązać współpracę z nowym miastem partnerskim dla Elbląga. 75000 mieszkańców, Równy poziom można sie wymieniać doświadczeniami. Przyjąć studentów na wymianę. Brać unijną kasę za to. I będzie zrównoważony rozwój tak potrzebny w wojnie kultur. Show must go on.
Reklama