UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biało-czerwone melodie spod smyczków elbląskich kameralistów

 
Elbląg, Biało-czerwone melodie spod smyczków elbląskich kameralistów
fot. arch. portel.pl

Jakub Jakowicz i Jakub Chrenowicz. Łączy ich nie tylko imię, ale i muzyczna pasja, która zaowocowała niejedną nagrodą i niejednymi oklaskami. Pierwszy, poszedł w ślady ojca, Krzysztofa, i od lat raczy melomanów smyczkową, a dokładniej skrzypcową, wirtuozerią. Drugi ujął w swe dłonie batutę i wydobywa to, co najlepsze, z orkiestr, od Sinfonii Varsovii po Kammerorchester Berlin. 11 października połączą swoje siły w szkole muzycznej, a u ich boku wystąpi niezawodna Elbląska Orkiestra Kameralna.

Koncert upłynie pod znakiem twórczości kompozytora, którego nazwisko jest znane w każdym zakątku muzycznej Polski – Mikołaja Piotra Góreckiego. Syn Henryka Mikołaja z powodzeniem kontynuuje rodzinne tradycje i cieszy się uznaniem po obu stronach Atlantyku (na co dzień mieszka w USA), a jego utwory wykonują orkiestry pod kierunkiem takich mistrzów, jak Gabriel Chmura, Jerzy Maksymiuk czy Marek Moś. W szkole muzycznej nie zabraknie też innych utworów polskich mistrzów partytury, jak choćby „Orawy” Wojciecha Kilara. Wreszcie, EOK prawykona kompozycję Mikołaja Majkusiaka „Concerto in G” na orkiestrę smyczkową. Koncert odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.


       Termin: 11.10.2020, niedziela, 18:00, Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy: Jakub Chrenowicz – dyrygent, Jakub Jakowicz - skrzypce Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in. M. Górecki – Divertimento na orkiestrę smyczkową, M. Górecki – Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową, W. Kilar - Orawa, M. Majkusiak - Concerto in G na orkiestrę smyczkową

Rezerwacje: Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski, tel. 55 237 47 49, eok.elblag.euBilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy). Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny.

 

Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia Kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej 

 

Informacja EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama