UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czar dawnego miasta portowego

Elbląg, Czar dawnego miasta portowego

Od soboty (24 listopada) w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Elblągu można będzie zwiedzać zmodernizowaną wystawę „Elbląg – życie codzienne w porcie hanzeatyckim”. Wystawa prezentuje zbiory archeologiczne, pochodzące z badań na Starym Mieście.

Wiele sezonów badań archeologicznych na terenie, przeznaczonym stopniowo pod odbudowę elbląskiej dzielnicy staromiejskiej, zaowocowało zbiorami zabytkowych przedmiotów, których zarówno ilość, jak i specyfika czynią z Elbląga miejsce wyjątkowe z punktu widzenia badania historii. Część z tych zbiorów jest prezentowana publiczności na muzealnej wystawie, w tym rzeczy tak wyjątkowe, jak dawne instrumenty muzyczne, czy też średniowieczne okulary. Tu można się dowiedzieć i zobaczyć, jak ważnym miastem i portem był w dawnych czasach Elbląg.
       Przez ostatnie lata wystawa archeologicznych plonów działań badaczy na Starym Mieście, pokazywana była w salach budynku Gimnazjum. W tym roku ekspozycja została przearanżowana i przeniesiona do innych pomieszczeń, gdzie zastosowano nowe pomysły i rozwiązania. Prace prowadzone były pod kierownictwem dr Mirosława Marcinkowskiego.
       Od 23 listopada, po dwumiesięcznej przerwie, zbiory te prezentowane będą w obiekcie Domu Rektora. Otwarciu wystawy towarzyszy wydanie książki, przybliżającej tematykę Elbląga jako miasta portowego, autorstwa Mirosława Marcinkowskiego, Joanny Fonferek i Urszuli Sieńkowskiej. W unowocześnieniu wystawy, zakupie gablot i oświetlenia pomogło wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
Tomasz Gliniecki, kierownik Działu Edukacji i Promocji MAH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama