UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Edukacja muzyczna z EOK

2014-11-24
Aktualizowany 2014-11-24 14:15
 
Elbląg, Edukacja muzyczna z EOK
fot. AD (arch. portEl.pl)

Kwartet smyczkowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Agitato przygotował dla najmłodszych odbiorców muzyczne zajęcia edukacyjne z cyklu „Powitaj muzykę” pt. „Muzyka polska na kwartet, a może na kwintet?”.

Pierwsze, po wakacyjnej przerwie, zajęcia już za nami. Było muzycznie i patriotycznie. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III wysłuchali kompozycji polskich twórców, dowiedzieli się o kontrabasie – największym instrumencie smyczkowym, poznali jego brzmienie, wzięli też udział w zabawach ruchowych przy muzyce.
       Mali melomani wysłuchali dwóch utworów nawiązujących do folkloru polskiego: „Oberek” Romualda Twardowskiego i „Pięć melodii ludowych” Witolda Lutosławskiego oraz uroczego „Divertimento D-dur” księcia Macieja Radziwiłła. Przy dźwiękach „Tamburetty” Adama Jarzębskiego, dzieci zagrały wraz z muzykami. Utwór, który swoją nazwę zawdzięcza naśladowaniu przez muzyków dźwięku tamburyna, uzupełnił występ dzieci grających na instrumentach perkusyjnych.
       Szczególne miejsce podczas koncertu zajęła „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”, nosząca obecnie tytuł „Mazurek Dąbrowskiego” lub „Jeszcze Polska nie zginęła”. Dzieci wspólnie wykonały hymn państwowy. Barwy narodowe, postawa obowiązująca podczas słuchania i wykonywania hymnu, to dodatkowa, edukacyjna odsłona spotkania dzieci z kwartetem.
      
       Bilety na kolejne koncerty „Muzyka polska na kwartet, a może na kwintet?”, które odbędą się we wtorek (25 listopada) i środę (26 listopada) zostały już wyprzedane. Zapraszamy jednak na następne spotkania muzyczne, które będą miały miejsce w styczniu 2015 r. Zainteresowane koncertami edukacyjnymi grupy prosimy o kontakt telefoniczny: (55) 237 47 49 lub mailem: biuro@eok.elblag.eu.
       Bilet wstępu to 5zł. Czas trwania „lekcji muzyki” to ok. 45 minut. Koncerty edukacyjne odbywają się w siedzibie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu.
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama