UWAGA!

Kamil Piotrowicz Sextet - premiera płyty w Mjazzdze

2016-10-17
Aktualizowany 2016-10-20 10:00
 
Elbląg, Kamil Piotrowicz Sextet - premiera płyty w Mjazzdze

Po ubiegłorocznym doskonale przyjętym koncercie z kwintetem Kamil Piotrowicz zapowiadał powrót po nagraniu nowej płyty. Ta właśnie się ukazuje. W klubie Mjazzga dziś (20 października) odbędzie się jeden z kilku premierowych koncertów - tym razem jako Kamil Piotrowicz Sextet. Dla melomanów pozycja obowiązkowa!

Nowa płyta zatytułowana jest "Kamil Piotrowicz Sextet - Popular Music". Pierwszy z koncertów premierowych zespół zagra w Warszawie, Elbląg będzie zaraz po tym. Wnioskując po ubiegłorocznym spotkaniu, uczestników czeka kapitalne spotkanie z muzyką tak sugestywną i absorbującą, że koncertowa godzina minie niepostrzeżenie.
       Kamil Piotrowicz Sextet to drugi zespół oraz druga płyta ("Popular Music"). Powstała z inicjatywy wyróżniającego się pianisty i kompozytora młodego pokolenia Kamila Piotrowicza. Wzbogacony o saksofon altowy Kuby Więcka oraz doświadczoną sekcję rytmiczną (Andrzej Święs oraz Krzysztofa Szmańda) zespół wykonuje autorskie kompozycje łączące elementy jazzu, muzyki współczesnej, folkloru polskiego czy minimalizmu.
       Kamil Piotrowicz na polskiej scenie jazzowej zadebiutował świetnie przyjętą płytą "Birth" (Hevhetia, 2015) nagraną z gdańskim kwintetem założonym w 2014 roku. Laureat wielu festiwali jazzowych, m. in. Jazz Nad Odrą (Nagroda Indywidualna za Kompozycję), Krokus Jazz Festiwal (Grand Prix), Blue Note Jazz Competition (Grand Prix), Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i bluesowych w Gdyni (Grand Prix) oraz wielu innych. Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w klasie kompozycji prof. zw. dra hab. Leszka Kułakowskiego na Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2015 roku odbył 6-miesięczne stypendium w prestiżowym Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze, gdzie obecnie rozpoczął studia magisterskie. Stypendysta Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Koncertował w wielu państwach Europy (m. in. Dania, Niemcy, Węgry, Czechy).
       W skład zespołu lidera wchodzi elita młodej polskiej muzyki jazzowej. Wszyscy muzycy mają na koncie zarówno płyty jak i współpracę z polskimi i zagranicznymi tuzami tej stylistyki muzycznej. Kształceni na polskich, duńskich czy amerykańskich uczelniach wypracowali swój własny, indywidualny język muzyczny, którym świetnie potrafią posługiwać się współpracując z innymi jazzmanami.
      
       Kamil Piotrowicz Sextet tworzą:
       Kuba Więcek - soprano and alto saxophone
       Piotr Chęcki - tenor saxophone
       Emil Miszk - trumpet
       Kamil Piotrowicz - piano/compositions
       Andrzej Święs - double bass
       Krzysztof Szmańda - perkusja
      
       Koncert odbędzie się w Mjazzdze 20 października o godz. 20:15.
       Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu.
      
       Następne koncerty:
       24 października - Pocket Corner (jazz)
       26 października - Earl Thomas (USA soul/blues)
       28 października - Sounds Like The End Of The World (post rock)
       11 listopada - Junior Stress (reggae)

       Patronem medialnym cyklu koncertów w klubie Mjazzga jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Klub Muzyczny Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama