UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Maski i twarze

Elbląg, Wystawę "Maski i Twarze" można oglądać do 26 maja
Wystawę "Maski i Twarze" można oglądać do 26 maja

Od 13 do 19 maja odbywały się w Elblągu obchody Tygodnia Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Wojewódzkim Ośrodku Kultury została otwarta wystawa prac plastycznych osób niepełnosprawnych. Tematem ekspozycji są twarze i maski.

W holu głównym WOK można oglądać wystawę prac plastycznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Artyści to podopieczni sekcji plastycznej WOK oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Elblągu.
     - Prace wykonane przez niepełnosprawnych są ciekawe, wolne, kolorowe, po prostu piękne - mówi Bernadetta Krawczyk, opiekun sekcji plastycznej WOK. - Niepełnosprawni malują bez barier, są otwarci, ich prace nie są sztywne.
     Prace wykonane są różnymi technikami; zostały wykorzystane i pastele suche, i farby olejne, wydzieranki, jak również papier i gazety.
     Ekspozycję tworzą również maski, wykonane przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w nr 1 Elblągu.
     - Maski przygotowali uczniowie z klas 4 - 6 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści - mówi Małgorzata Mielnicka, opiekun grupy. - Są to osoby o różnym stopniu upośledzenia - lekkim lub umiarkowanym. Maski wykonane są z papieru, a klejone klejem z mąki i pomalowane farbami lub klejone bibułą. W tworzeniu niektórych wykorzystane zostały pakuły.
     Wystawę prac osób niepełnosprawnych można oglądać do 26 maja.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama