UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poetycko, miłośnie i malinowo

 
Elbląg, Laureaci festiwalu
Laureaci festiwalu (fot. Michał Skroboszewski)

Kacper Sulowski z Warszawy zdobył Grand Prix XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „... czy to jest kochanie”. On jak i pozostali laureaci wystąpi na galowym koncercie w CSE Światowid tuż przed Stanisławą Celińską, promującą swoją najnowszą płytę „Malinowa”. Zobacz zdjęcia z festiwalowej gali.

Do Elbląga przyjechało prawie 40 miłośników recytacji i piosenki poetyckiej, by zaprezentować wybrane przez siebie teksty na scenie. Największe wrażenie na jury zrobił 32-letni Kacper Sulowski z Warszawy, który otrzymał Grand Prix, między innymi za recytację fragmentu powieści „Sońka” Ignacego Karpowicza, mówiącego o traumatycznych przeżyciach młodej dziewczyny podczas wojny.
       - Na konkursy recytatorskie jeżdżę od 16. roku życia, więc połowę życia. Recytacja to dla mnie sposób wyrażenia tego, co w nas siedzi. Przefiltrowanie tego, co się przeczytało czy usłyszało, przez swoją osobowość i doświadczenie i przekazanie innym. Ważnym aspektem takich konkursów jest to, że widujemy się z fantastycznymi ludźmi – mówił nam Kacper Sulowski jeszcze przed ogłoszeniem wyników.

  Elbląg, Stanisława Celińska śpiewała utwory ze swojej najnowszej płyty
Stanisława Celińska śpiewała utwory ze swojej najnowszej płyty (fot. Michał Skroboszewski)


       Laureaci tegorocznej edycji festiwalu wystąpili przed elbląską publicznością podczas niedzielnej gali w CSE Światowid. Oprócz Kacpra Sulowskiego nagrody otrzymali: Ewa Kielar z Gdyni (I nagroda za recytację), Katarzyna Linke z Częstochowy i Bartosz Kowalczyk z Drawska Pomorskiego (II nagroda za recytację), Zofia Ignasińska z Trzcianki (III nagroda za recytację) oraz Elżbieta Jakóbczyk z Tomaszowa Mazowieckiego i Sylwia Witkowska ze Szczecina (wyróżnienia). W kategorii piosenka poetycka nagrody otrzymali: Aleksandra Kwiatkowska z Bydgoszczy (I nagroda), Paweł Borzeński z Ełku i duet Ziewa z Gdyni (ex equo II nagroda), zespół Tom Bishop z Gniezna (III nagroda) i Nikola Krauze z Kwidzyna oraz Natalia Wieczorek z Grudziądza (wyróżnienia). Nagrodę specjalną za osobowość sceniczną ufundowaną przez prezydenta Elbląga otrzymała Zuzanna Wiśniewska z Bydgoszczy.
       Wieczór przepełniony poezją zakończył koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem, która promowała swoją najnowszą płytę „Malinowa”. Znana aktorka wprawiła publiczność w refleksyjny, ale i pogodny nastrój, sypiąc anegdotami jak z rękawa i zachęcając publiczność do tańczenia i śpiewania razem z nią.
      

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym Festiwalu
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama