UWAGA!

Poetycko, miłośnie i malinowo

  Elbląg, Laureaci festiwalu
Laureaci festiwalu (fot. Michał Skroboszewski)

Kacper Sulowski z Warszawy zdobył Grand Prix XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „... czy to jest kochanie”. On jak i pozostali laureaci wystąpi na galowym koncercie w CSE Światowid tuż przed Stanisławą Celińską, promującą swoją najnowszą płytę „Malinowa”. Zobacz zdjęcia z festiwalowej gali.

Do Elbląga przyjechało prawie 40 miłośników recytacji i piosenki poetyckiej, by zaprezentować wybrane przez siebie teksty na scenie. Największe wrażenie na jury zrobił 32-letni Kacper Sulowski z Warszawy, który otrzymał Grand Prix, między innymi za recytację fragmentu powieści „Sońka” Ignacego Karpowicza, mówiącego o traumatycznych przeżyciach młodej dziewczyny podczas wojny.
       - Na konkursy recytatorskie jeżdżę od 16. roku życia, więc połowę życia. Recytacja to dla mnie sposób wyrażenia tego, co w nas siedzi. Przefiltrowanie tego, co się przeczytało czy usłyszało, przez swoją osobowość i doświadczenie i przekazanie innym. Ważnym aspektem takich konkursów jest to, że widujemy się z fantastycznymi ludźmi – mówił nam Kacper Sulowski jeszcze przed ogłoszeniem wyników.

  Elbląg, Stanisława Celińska śpiewała utwory ze swojej najnowszej płyty
Stanisława Celińska śpiewała utwory ze swojej najnowszej płyty (fot. Michał Skroboszewski)


       Laureaci tegorocznej edycji festiwalu wystąpili przed elbląską publicznością podczas niedzielnej gali w CSE Światowid. Oprócz Kacpra Sulowskiego nagrody otrzymali: Ewa Kielar z Gdyni (I nagroda za recytację), Katarzyna Linke z Częstochowy i Bartosz Kowalczyk z Drawska Pomorskiego (II nagroda za recytację), Zofia Ignasińska z Trzcianki (III nagroda za recytację) oraz Elżbieta Jakóbczyk z Tomaszowa Mazowieckiego i Sylwia Witkowska ze Szczecina (wyróżnienia). W kategorii piosenka poetycka nagrody otrzymali: Aleksandra Kwiatkowska z Bydgoszczy (I nagroda), Paweł Borzeński z Ełku i duet Ziewa z Gdyni (ex equo II nagroda), zespół Tom Bishop z Gniezna (III nagroda) i Nikola Krauze z Kwidzyna oraz Natalia Wieczorek z Grudziądza (wyróżnienia). Nagrodę specjalną za osobowość sceniczną ufundowaną przez prezydenta Elbląga otrzymała Zuzanna Wiśniewska z Bydgoszczy.
       Wieczór przepełniony poezją zakończył koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem, która promowała swoją najnowszą płytę „Malinowa”. Znana aktorka wprawiła publiczność w refleksyjny, ale i pogodny nastrój, sypiąc anegdotami jak z rękawa i zachęcając publiczność do tańczenia i śpiewania razem z nią.
      

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym Festiwalu
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama