UWAGA!

Spotkanie z autorką książki „Marzenia nie bolą”

 Elbląg, Spotkanie z autorką książki „Marzenia nie bolą”

We wtorek 19 listopada o godz. 17 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Małgorzatą A. Jędrzejewską – pochodzącą z Nowego Stawu autorką książek „A jednak...” i „Marzenia nie bolą”. Wstęp wolny.

Małgorzata Anna Jędrzejewska od urodzenia mieszka w Nowym Stawie – małym miasteczku z bardzo długą historią na Żuławach. Jest nauczycielką języka polskiego i bibliotekarką z ponad 30-letnim stażem pracy. Pracuje w nowostawskim gimnazjum. Ma dorosłe dzieci, wspaniałe rodzeństwo i wielu przyjaciół, dzięki którym – jak mówi – nuda jej nie grozi. Od 4 lat mieszka z pochodzącą z adopcji bassetką Adelajdą , która stała się też bohaterką powieści „Marzenia nie bolą”. Jest założycielką, scenarzystką i reżyserką amatorskiego zespołu teatralnego „Pakt pokoleniowy” w Nowym Stawie. Oprócz prozy pisze wiersze. Znana jest elblążanom z działań Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego. Była też gościem Elbląskiej Sceny Literackiej. Książka „Marzenia nie bolą” to druga powieść autorki.
       O książce „Marzenia nie bolą”:
       Że trzeba marzyć, o tym Ludmiła jest przekonana. Namawia przyjaciółki do stworzenia „marzenników”. Pora jest bardziej niż odpowiednia, bo dzieje się to przy pełni księżyca, w wieczór jej urodzin. Każda z kobiet ma swoje pragnienia i tęsknoty. A sama Ludmiła? Powoli zaczyna do niej docierać, że ma dość samotności. Niespodziewanie dowiaduje się, że jej zmarły mąż nie był tak kryształowy, jak się wydawało. Wokół niej, jej rodziny i przyjaciół zaczynają się kręcić dziwni osobnicy, którzy chcą wyglądać jak mafiosi, w końcu pojawia się także nieboszczyk…
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama