UWAGA!

Stwórz własną kompozycję

Elbląg, Grafika Marceliny Sokół
Grafika Marceliny Sokół (fot. CSE)

Centrum Spotkań Europejskich Światowid ogłasza VI Ogólnopolski Konkurs „Kompozycje", którego celem jest prezentacja prac plastycznych w dziedzinie malarstwa, batiku i grafiki. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów i osób dorosłych. Prace można nadsyłać do końca września.

- Jak co roku termin nadsyłania prac jest dość długi - mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki z Centrum Spotkań Europejskich Światowid. - Wbrew pozorom tak rozległy temat nie jest wcale prosty do zrealizowania. To czas na przemyślenie treści i formy pracy, na wymyślenie kompozycji, która jest tematem konkursu.
       Na poprzednią edycję konkursu nadesłanych zostało prawie pół tysiąca prac z terenu całej Polski. Świadczy to o tym, że pozycja konkursu przez 5 lat się ugruntowała, a konkurs zyskał uznanie w pracowniach plastycznych na terenie kraju.
      
       Gotowe prace należy opisać na odwrocie (imię i nazwisko, wiek autora, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana, nazwa i adres, telefon, fax, e-mail placówki) i przesyłać w terminie do 20 września na adres:
       Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"
       Pl. K. Jagiellończyka 1
       82-300 Elbląg
      
       Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najciekawsze prace prezentowane będą na wystawie pokonkursowej w CSE Światowid oraz na stronie www.swiatowid.elblag.pl.
       Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się w październiku 2012 roku w Galerii „Nobilis" w CSE Światowid.
       Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowej "Światowida" w zakładce konkursy.
      
       Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Twórcza Terapia”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama