UWAGA!

W tym tygodniu polecam

 Good Artcountries Festiwal 2009
Good Artcountries Festiwal 2009 (fot. nadesłane)

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Wspominałam już, że nie lubię poniedziałków? Dzisiejszego szczególnie! Może dlatego, że to 13. W związku z tym, dziś naprawdę trudno mi zdecydować co zasługuje na szczególną uwagę. Jest tych rzeczy kilka: po pierwsze: premiera (wreszcie!) w teatrze, pod drugie: super film w DKF-ie, po trzecie: trójkulturowy festiwal w Światowidzie... Ale po kolei:
       Ci, którzy pragną zgłębić tajemnice indyjskiej medycyny niekonwencjonalnej, jaką jest ayurveda, będą mieli ku temu okazję we wtorek. Bezpłatny wykład na ten temat odbędzie się w akademiku PWSZ przy ul. Wspólnej.
       Z kolei miłośnicy techniki decoupage’u zapraszani są na zajęcia do Pracowni Artystycznej Biblioteki Elbląskiej. Najbliższe warsztaty odbędą się w środę i czwartek. Za udział w nich pierwszego dnia zapłacić trzeba 38 zł, drugiego – 45zł. Kolejne zajęcia (droższe) w przyszłym tygodniu.
       W czwartek w Galerii Nobilis otwarta zostanie wystawa prac malarskich i szkiców, które powstały podczas pleneru „Perły Powiatu Elbląskiego – Tolkmicko, Kadyny”. Wstęp wolny.
       Również w czwartek w kinie Światowid można będzie obejrzeć wielokrotnie nagradzany „Liban”. Bilet na seans z ramach DKF kosztuje 8 zł.
       W czwartkowy wieczór w pubie Kaszmir rozpocznie się nowy cykl koncertów. Posłuchamy Rafała Dubickiego i Adam Lamańczyka, którzy zagrają przeboje lat 70. i 80. na jazzową nutę. Wstęp: 10 zł. 
       W piątek też w Światowidzie rozpocznie się trzydniowy Good Artcountries Festiwal , podczas którego zaprezentują się grupy teatralne z Rosji i Litwy. Nie zabraknie także elbląskiego akcentu - na scenie zobaczymy Teatr I Na Odwrót i ich spektal „Kogo chcesz oszukać?” w reżyserii Edyty Machul.
       W piątek można wybrać się do Multikina na maraton taneczny, podczas którego pokazane będą dwa filmy 3D: „Step Up” oraz przedpremierowo „Street Dance”. Bilety: 25/30 zł.
       W sobotę, po dłuższej przerwie, zapraszam do teatru na premierę „Szklanej menażerii” Tennessee Williama.
       W niedzielę w Bibliotece Elbląskiej zagra Mulled Wine. Wstęp wolny.
      
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)