UWAGA!

Wiersze w prezencie

 
Elbląg, Robert Lechwar,
Robert Lechwar, fot. Włodzimierz Wawro

W połowie listopada w ramach Elbląskiej Sceny Literackiej odbyła się prezentacja członków Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego i promocja pierwszej ich antologii „Z ograniczoną nieodpowiedzialnością”. 8 grudnia o godz. 18 zaplanowano mniej formalne (urodzinowe) spotkanie autorów Klubu z czytelnikami.

Ciepło przyjęty zbiór tekstów pokazuje różnorodność spojrzeń i środków wyrazu. Kreowane rzeczywistości lub nierzeczywistości zaskakują, wywołują uśmiech aprobaty a czasami dreszcze. I nawet duże różnice w warstwie warsztatu literackiego nie przeszkadzają w odbiorze antologii, na którą elblążanom poeci (nie tylko ci skupieni wokół klubu) kazali bardzo długo czekać. To wydawnictwo jest warte zauważenia szczególnie, że autorzy zaznaczają, że cały czas się rozwijają i poszukują własnych form. Z tej pracy, jak mniemam, powstanie jeszcze wiele godnych uwagi zarówno tekstów, jak i tomików. O każdym z twórców można by napisać artykuł, ale właśnie zestawienie ich w jednej książce pozwala szerzej spojrzeć na tory, którymi podąża współczesny człowiek i literatura.
       Kolejne spotkanie autorów Klubu z czytelnikami odbędzie się w atmosferze mniej formalnej. 8 grudnia o 18 zapraszamy państwa do Restauracji Przy Bramie. Przy urodzinowym torcie (trzy lata Klubu i pięć Stowarzyszenia Eurofamilia – wydawcy antologii i naszego dobrego ducha) odbędzie się prezentacja twórczości klubowiczów. Pragniemy, by ten uroczysty nastrój udzielił się także Państwu, dlatego chcemy zaprosić zarówno gospodarzy, jak i gości wieczoru do wzięcia udziału w Turnieju Urodzinowego Wiersza. Zasady są proste – każdy może przeczytać jeden własny tekst inspirowany urodzinami. Po prezentacjach wszyscy zdecydujemy, komu należy się laur najlepszego.
       Serdecznie zapraszamy miłośników poezji, kultury, przyjaciół Klubu i wszystkich, którzy chcieliby nas poznać, piszących i tych, którzy realizują swoje pasje w innych dziedzinach, z wierszami lub bez do Restauracji Przy Bramie 8 grudnia o godz. 18.
      
Dominika Lewicka-Klucznik, Alternatywny Elbląski Klub Literacki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama