UWAGA!

Metody, które otwierają drzwi do sukcesu

2014-06-26
13:00
 
Metody, które otwierają drzwi do sukcesu

Są zadowoleni, bo mają więcej kompetencji i mogą pochwalić się certyfikatami, które cenione są w całej Europie. Przez dziewięć miesięcy Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej bezpłatnie szkolił elbląskich przedsiębiorców, a na efekty nie trzeba było długo czekać.

Jak sprawnie zarządzać usługą albo projektem? Co zrobić, aby podnieść prestiż firmy? Nic innego, jak uczestniczyć w szkoleniach! Zwłaszcza w tych, które dają przedsiębiorcom narzędzia do zdobycia cenionych w Europie certyfikatów potwierdzających wiedzę z zakresu zarządzania usługami czy projektami, takich jak Agile, Prince 2, ITIL. I to właśnie na nie postawiła PWSZ w Elblągu, która zdobyła środki unijne i przez dziewięć miesięcy szkoliła elbląskich przedsiębiorców oraz ich pracowników.
      
       Żałujemy, że nie zgłosiliśmy wszystkich
       - Cykl szkoleń realizowanych przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości dla elbląskich przedsiębiorców pozwolił nam podnieść kompetencje części naszej kadry związanej z realizacją projektów teleinformatycznych oraz odpowiedzialnej za eksploatację usług w tym obszarze tematycznym – opowiada Marcin Zakęs z firmy InfoPower, która uczestniczyła w szkoleniu. - Ostatnio uruchomiony przez nas projekt stworzenia dedykowanego oprogramowania dla jednego z naszych klientów realizowany jest już zgodnie z metodyką Agile. Z perspektywy czasu żałujemy, że nie zgłosiliśmy do wybranych szkoleń wszystkich pracowników działu ICT InfoPower Sp. z o.o. Otrzymaliśmy solidny zastrzyk wiedzy z zakresu metodyk projektowych i co istotne, wiedzę tę zweryfikowaliśmy zdając egzaminy certyfikacyjne po każdym szkoleniu. Mamy nadzieję, że PWSZ w przyszłości podejmie się realizacji podobnych projektów, ponieważ tego rodzaju wiedza specjalistyczna jest potrzebna wielu lokalnym przedsiębiorcom, a koszty jej zdobycia dla większości z nich są barierą nie do przeskoczenia.
      
       Dostaliśmy zlecenie z Warszawy!
       - Wspomniany projekt to świetna inicjatywa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Realizowane szkolenia podnoszą w znacznym stopniu konkurencyjność firm z Elbląga – opowiada Marcin Kopczyński z agencji interaktywnej Rewizja.net. – W naszym przypadku przełożyło się to bardzo szybo na efekty, ułatwiając zdobycie dużego zlecenia z Warszawy. Znajomość metodyk Agile, Prince 2 oraz ITIL ułatwia współpracę z dużymi organizacjami, które stosują je na co dzień.
      
       To marka, która daje nam możliwości
       - Prince to ogólnoświatowa marka, coś, co jest rozpoznawalne. Wszystkie projekty w Polsce są zarządzane w tym systemie. Daje nam to dużo możliwości, świadczy o tym, że wiemy o czym mówimy – opowiada Daniel Dłuszczakowski, dyrektor firmy Acoustics. – Prince dotyczy przede wszystkim dużych korporacji, ale mniejsze firmy też mogą z tego korzystać. Kandydatów na to szkolenie było dużo, cieszymy się tym bardziej, że się udało.
      
       Współpraca z PWSZ w Elblągu przyniesie wiele korzyści
       - Działalność naszej Uczelni w dużej mierze opiera się na współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, od momentu kreowania nowych specjalności i kierunków studiów o profilu praktycznym, poprzez organizacje praktyk studenckich, aż po zatrudnienie naszych absolwentów. Wsparcie te, dzięki projektom unijnym, jest rozszerzane również w wielu innych obszarach. W nowej perspektywie, jako ośrodek naukowy, planujemy bezpośrednio brać udział w rozwoju innowacyjnych technologii elbląskiego biznesu, w zakresie transferu wyników badań naukowych naszej kadry. – zapewnia prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk Rektor PWSZ w Elblągu.
       Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości jest jednostką ogólnouczelnianą PWSZ w Elblągu, której zadaniem jest tworzenie sprzyjających warunków do rozwoju przedsiębiorczości akademickiej oraz poprawa konkurencyjności wojew. warmińsko-mazurskiego poprzez wspieranie innowacyjnej przedsiębiorczości. 
       Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu od października ub.r. do końca czerwca realizowała projekt "Nowoczesne standardy w Twojej Firmie”- wsparcie rozwoju kwalifikacji zawodowych pracowników MMŚP w woj. warmińsko-mazurskim". Dofinansowanie przyznał Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, w ramach Poddziałania 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw, Działania 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
      
Kapitał ludzki

      
      
-------Artykuł sponsorowany---------

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej