UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mistrz ortografii

 
Elbląg, Mistrz ortografii
fot. nadesłana
Reklama

W dniu 16 maja w Zespole Szkół Akademickich w Elblągu odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie uczestniczyły Szkoły Podstawowe nr 1, 11, 12, 14, 16.

Uczniowie rozwiązywali zadania związane z pisownią i zasadami ortograficznymi. Niektóre konkurencje wymagały nie tylko wiedzy, ale i twórczego myślenia, ponieważ uczestnicy musieli w formie baśni bądź wywiadu czy lekcji przedstawić określoną regułę ortograficzną. Nie zabrakło również dyktanda, w którym musieli się zmierzyć choćby z takim fragmentem: „Tymczasem wciąż jakiś złośliwy chochlik czyha na nasze błędy. Jak słusznie ktoś kiedyś żartobliwie napisał, uczeń przypomina kolarza na wirażu trudnej bieżni, bo musi wykazać opanowanie rzemiosła, spokój, umiejętność hamowania oraz szybką orientację.” Podczas rozwiązywania konkursowych zadań przez zespoły szkół, uczeń Gimnazjum Akademickiego ZSA, zabawiał widownię trudnymi pytaniami, oczywiście o charakterze ortograficznym.
       Wszystkie zadania konkursowe zostały również przedstawione i omówione na tablicy multimedialnej. Laureaci konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności, o czym świadczy fakt, że zdobyli nieco powyżej 90 proc. ilości wymaganych punktów.
       Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 16. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1. Miejsce trzecie przyznano drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 12. Gratulujemy! Wszyscy uczniowie, zarówno zwycięzcy jak i uczestnicy konkursu, otrzymali dyplomy i książki.
       - Dziękuję wszystkim opiekunom drużyn i dzieciom, które zechciały brać udział w konkursie – powiedziała Grażyna Migacz, nauczycielka ZSA i organizator konkursu.
       - Chciałabym też podkreślić, że zachwyciły mnie portrety Pani Ortografii, szczególnie ze szkół nr 16, 11. Gratuluję ich autorom. Wiedza i umiejętności zarówno uczestników jak i widowni uspokoiła mnie trochę w obawach o przyszłość pisowni języka polskiego. A może nie jest tak źle? Warto jednak kontynuować takie przedsięwzięcia, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Zatem do zobaczenia w przyszłym roku - dodaje.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama