UWAGA!

Rozpoczęli rok i opowiedzieli o planach

 
Elbląg, Władze uczelni i studenci
Władze uczelni i studenci (fot. Michał Skroboszewski)

Studenci Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej rozpoczęli rok akademicki. Sporo mówiono o planach uczelni, a te zakładają otwarcie kierunku lekarskiego już za dwa lata i wybudowanie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.  Zobacz zdjęcia z inauguracji roku akademickiego. 

- Gdy 14 lat powstawała elbląska uczelnia mieliśmy ambicje, żeby stworzyć ośrodek akademicki oferujący wysoką jakość kształcenia. Od początku staraliśmy się analizować potrzeby edukacyjne mieszkańców Elbląga i regionu, aby jak najlepiej dostosować do nich naszą ofertę – mówił Zdzisław Dubiella, rektor EUHE, a do niedawna radny Prawa i Sprawiedliwości. - W chwili powołania kształciliśmy na jednym kierunku, natomiast dzisiaj oferujemy naukę na siedmiu kierunkach i czterdziestu specjalnościach w ramach dwóch wydziałów – Nauk o Zdrowiu oraz Administracji i Nauk Społecznych.
       Jak wyjaśniał Dubiella w najbliższych dniach uczelnia złoży wniosek do Polskiej Komisji Akredytacyjnej o wyrażenie zgody na otwarcie kierunku lekarskiego.
       - Wydział Nauk o Zdrowiu przygotował już program kształcenia i liczymy, że uda nam się rozpocząć je od roku akademickiego 2017/2018 – mówił rektor. - Do tego czasu musimy zrealizować nową, dużą inwestycję, czyli budowę i wyposażenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
       Ma ono powstać na terenie działki graniczącej z uczelnią, tej samej, którą radni oddali uczelni w użytkowanie wieczyste podczas ostatniej sesji.
       - Główną ideą będzie wspólny trening zespołów medycznych na wielu poziomach i specjalizacjach, świadczenie opieki medycznej, począwszy od pomocy przedszpitalnej, symulatorów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, sali operacyjnej i porodowej. Powstaną również pracownie kształcenia umiejętności dla studentów, nie tylko medycyny, ale i innych kierunków Wydziału Nauk o Zdrowiu – opowiadał o planach uczelni Zdzisław Dubiella. - Koncepcja kształcenia dla planowanego kierunku lekarskiego przewiduje również prowadzenie zajęć klinicznych w elbląskich podmiotach leczniczych, z udziałem fachowców z elbląskiego rynku medycznego.
       Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem EUHE będzie trzecią uczelnią niepubliczną w kraju kształcącą lekarzy.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama