UWAGA!

Tak świętuje EUH-E

 
Elbląg, Uczelnia nagrodziła również najlepszych studentów
Uczelnia nagrodziła również najlepszych studentów (fot. Anna Dembińska)

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna świętuje swoje 15-lecie. Sobotnia gala w Teatrze im. Sewruka była połączona z inauguracją nowego roku akademickiego. Zobacz zdjęcia. Studia na pierwszym roku rozpocznie ponad 600 osób.

- 15 lat temu podjęliśmy decyzję, która – jak pokazał czas – okazałą się słuszna. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna zajmuje ważne miejsce na mapie regionu. Mimo niżu demograficznego rekrutację od trzech lat mamy na podobnym poziomie – mówił podczas uroczystości jubileuszu 15-lecia uczelni jej rektor Zdzisław Dubiella.
       W nowym roku akademickim studia na pierwszym roku EUH-E rozpoczęło ponad 600 osób, w sumie studentów jest około dwóch tysięcy. Od początku działalności dyplom uczelni otrzymało 11 tysięcy osób. - Zaczynaliśmy od trzech kierunków, dzisiaj mamy siedem. Rośnie liczba osób studiujących dziennie, jeśli trend się utrzyma, co wkrótce będziemy mieli więcej osób studiujących dziennie niż zaocznie – mówił rektor, wspominając również o najbliższych planach EUH-E – uruchomieniu studiów lekarskich, co ma nastąpić już w przyszłym roku akademickim oraz otwarciu położnictwa.
       Podczas uroczystej gali minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej niedawno prof. Hanny Jaklewicz, związanej z uczelnią. Władze EUH-E wyróżniły też ponad 30 osób okolicznościowym medalem za współpracę ze szkołą na przestrzeni lat, a wykład inauguracyjny wygłosił znany seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz, który przedstawił wstępne wyniki najnowszych badań dotyczących seksualności Polaków, porównując je z wynikami sprzed ponad 20 lat. Co z nich wynika? - Spada wiek inicjacji seksualnej, ale jest też ona coraz bardziej świadoma, zaplanowana – mówił profesor Lew-Starowicz. - Polacy są bardziej otwarci w sprawach seksu, mocno zwiększył się odsetek kobiet, świadomych swoich potrzeb seksualnych, co określamy jako trzecią rewolucję seksualną.
       Nadal jednak zarówno kobiety jak i mężczyźni rzadko rozmawiają o swoich problemach seksualnych, a jeszcze rzadziej – bo tylko 2 procent badanych – o pomoc zwraca się do specjalistów.
       Galę zakończył koncert chóru Cantata i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Sebastiana Perłowskiego, w którym zabrzmiały takie hity jak „Mamma mia” Abby, „Thriller” Michaela Jacksona czy „Who wants to live forever” Queen.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Koncert byl swietny. Dziwię się tym co wyszli po części oficjalnej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  5
  Uradowana (2016-10-01)
 • A moim zdaniem, to marna uczelnia. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  12
  dferh(2016-10-01)
 • Szkoda, że pan Dubiela nie wspomniał, ilu z tych 11 tys. absolwentów było studentami finansowanych przez UE tzw. studiów pomostowych? Ale dowcip o otwarciu na EUHE medycyny mu się udał!!! Aha, te dumnie podane 7 to nie kierunki, ale specjalności. Przykre, że rektor wyższej uczelni nie zna wprowadzonej w 2012 roku terminologii KRK. ..
 • a po studiach rejestracja w powiatowym urzędzie pracy i jedynie nędzne staże za 800zł !!!!! Lepiej 500+ wychodzi
 • Chłopie sam się doucz lub dobrze doinformuj co to są kierunki a co specjalności! Uczelnia prowadzi studia na 7 kierunkach i Rektor ma pełną świadomość tego co proponuje studentom.
 • Proponuję przyjąć 6 tysięcy studentów. Wtedy - po roku - właściciele tego kabaretu zostaną miliarderami.
 • 15 lat ? Ciekawe czy rozliczyli się z wykonawcami obiektu na Lotniczej, bo kiedyś głośno było o braku rozliczeń, zmianie nazwy uczelni itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zaciekawiony123(2016-10-06)
Reklama