UWAGA!

Dobry poseł Gintowt-Dziewałtowski

Elbląski poseł SLD Witold Gintowt-Dziewałtowski znalazł się w wśród dziesięciu najlepszych posłów w dorocznym rankingu tygodnika „Polityka”.

Tak o rankingu pisze redakcja „Polityki”:
     Po raz dwunasty rozstrzygnęliśmy ranking „Polityki” na najlepszych posłów, na najbardziej udane parlamentarne debiuty oraz wskazaliśmy tych, którym dziennikarze - sprawozdawcy parlamentarni wysłali sygnały ostrzegawcze, że tak dalej być nie powinno, że trzeba styl parlamentarnej pracy zmienić. Pod wieloma względami był to ranking rekordowy. Kandydatów typowało prawie 40 dziennikarzy ze wszystkich najważniejszych mediów, w tym całe zespoły, na przykład PAP czy Telewizji Polskiej. Na liście kandydatów do tytułu najlepszych znalazło się blisko 60 nazwisk, na liście debiutantów - 17 posłów, ale grono tych, którym należy się ostrzeżenie też było spore. Dziennikarze wskazali aż 54 posłów.
     Wynik rankingu w porządku alfabetycznym, gdyż jednoznacznych zwycięzców nie udało się wyłonić - różnice w oddanych głosach były minimalne, a zdarzało się, że kandydaci otrzymywali taką samą liczbę wskazań.
     Ranking opracowała Janina Paradowska przy współpracy Anny Dąbrowskiej.”
     
     Oto dziesiątka najlepszych posłów (w porządku alfabetycznym):
     Ludwik Dorn (PiS)
     Witold Gintowt - Dziewałtowski (SLD)
     Andrzej Grzyb (PSL)
     Ryszard Kalisz (SLD)
     Joanna Kluzik - Rostkowska (PiS)
     Paweł Kowal (PiS)
     Janusz Palikot (PO)
     Paweł Poncyljusz (PiS)
     Jakub Szulc (PO)
     Janusz Zemke (SLD).
     
     Witold Gintowt-Dziewałtowski znalazł się w czołowej dziesiątce „za wyjątkową kompetencję w sprawach samorządu terytorialnego, za przygotowanie kompleksowego Kodeksu wyborczego i rozpoczęcie dyskusji nad nim. Za brak politycznego zacietrzewienia i wielką cierpliwość w objaśnianiu kwestii związanych z tematyką, w której od lat się specjalizuje, a także za brak „parcia na szkło”. Skutkiem tego jest i brak szerokiej popularności, ale bardzo zyskują na tym sejmowe prace.
     Poseł raczej z tylnych ław sejmowych, co nie wyklucza jego merytorycznej i ciężkiej pracy. Specjalista w dziedzinie gospodarki i samorządności. Z ramienia lewicy autor wszystkich zmian legislacyjnych dotyczących samorządów. Polityk niezwykłej klasy, bardzo pracowity (oby takich więcej!) - takie było jedno z dziennikarskich uzasadnień, podobne zresztą do wielu innych.”
     
     Pozostali elbląscy posłowie nie znaleźli się w czołówkach żadnej z tych trzech kategorii.
     
     Z posłem Witoldem Gintowt-Dziewałtowskim rozmawia Marta Hajkowicz:
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama