UWAGA!

Dziennik Elbląski: Kolejka jednak pojedzie

“Jest juz znana dokładna data, a także godzina pierwszego po sześciu latach oficjalnego kursu kolei wąskotorowej w Nowym Dworze Gdańskim” - napisał Dziennik Elbląski.

“Pierwszych pasażerów lokomotywa z sześcioma wagonami zabierze 15 sierpnia o godzinie 11. Ze stacji w Nowym Dworze Gdańskim wąskotorówka pojedzie do Stegny. Będzie to przejazd bezpłatny, połączony z imprezą w Stegnie. W pierwszy po długoletniej kurs może pojechać nawet dwieście osób – wszyscy, którzy tego dnia przyjdą na nowodworską stację”.
przyg. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A jak przyjdzie 21 osób, to co????
 • A może 200 ??????
 • czy 20 osób to tak dużo???
 • w niedzielę jechała próbna o 21 w Stegnie wzbudziła szerokie zainteresowanie i aby nie spowodować wypadku cały czas trąbiła , ludzie z chałup powychodzili a kierowcy przecierali oczy ze ździwienia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Paweł(2002-08-07)
 • 20 osób, to chyba pomyłka, bo wypadłoby circa 3 i pół osoby na wagon. A dokąd ta kolejka ma jechać, czy tylko do Stegny? A wogóle to fajnie, że pojedzie, kiedyś chyba jeździla do Mikoszewa? - Po pierwsze - atrakcja turystyczna, po drugie - jaka to ulga, gdy nie trzeba się smażyć w autobusie.
 • Oczywiście - dwieście. Prepraszamy za nieporozumienie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2002-08-07)
 • MOIM ZDANIEM cieszylibyśmy sie wszyscy bardziej gdyby nie zrujnowano dworca PKP i hangarów wąskotorówki i niewywiziono parowozów i innych unikatowych kolei z Nowego Dworu Gdańskiego! To skandal ! Proszę zróbcie zdjęcia dworca w Nowym Dworze w przeciągu 6 lat własciwie znikł!!! Wszystkie maszyny wywiezione, wszystko zrujnowane. Teraz dopiero odkryli ze to atrarcja turystyczna... Moim zdaniem nie tylko to historia, muzeum, legenda, wspomnienia... Wszystko przepadło:( Teraz za krocie kupujemy własną kolejkę którą sami za darmo oddaliśmy...... TO SZOK!!!!!!
Reklama