UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Handel, nie handel - nie ma problemu. Problem to KORPORACJE. Jeśli "lubisz" kupować we wspaniałym hipermarkecie/"galerii" (jak to ładnie można zmienić ludziom słownik;). .. to wiedz tylko, że te korporacje nie zapłacą tutaj podatków (za to TY je płacisz, właśnie po to, żeby one nie musiały). Poza tym - to nie są jakieś tajne badania - okazało się, że statystycznie 1 miejsce pracy w "markecie" zabiera 4 miejsca z lokalnego handlu. Innymi słowy - kupując w korporacji/sieciówce kupujesz de facto "na czarno";) - tzn. gdyby jakiś sklepikarz, czy choćby "lokalna sieciówka" nie odprowadziła podatku tak, jak robi to hipermarket - miałaby skarbówkę na karku. Hipermarket ma przywileje i armię prawników, więc jakaś rządowa akcja "weź paragon" to hipokryzja, która ma kopnąć chyba tylko lokalne sklepy. PS. a możliwości "kariery" w "marketach". .. chyba wszyscy wiedzą z grubsza jak to wygląda. .. Nic tak nie niszczy lokalnego rynku pracy jak "dobre" duże hipermarkety - gdzie zasze jest tanio i miło. .. tylko my -społeczeństwo- de facto płacimy za to "tanio", a nasza kasa, z Elbląga - niemal w całości ląduje w rajach podatkowych "na Kajmanach". To jest odsysanie gospodarki. Bezmyślne polityczne systemowe marionetki jeszcze tego nie zrozumiały.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  4
  AspartamE951(2015-10-04)
 • Co za bzdury! A ilu to lokalni sprzedawcy zatrudniają "legalnie "?! A jakie wynagrodzenia proponują? W korporacji ludzie mają umowy, odprowadzane składki ZUS i podatki. Niestety lokalni przedsiębiorcy nie tworzą miejsc pracy, bo jak mówią, obciążenie fiskalne są tak wysokie, że ich nie stać! Zgadzam się że to miasto potrzebuje przemysłu, ale jeśli tego nie ma cieszy każde nowe miejsce pracy.
 • AspartamE951 to wszystko racja, tylko czemu winisz za to polityków? to zwykli ludzie wiedzą jak jest a mimo wszystko dalej kupują w marketach, politycy to reprezentanci ludu więc rządzą tak jak lud chce, więc niech najpierw ludzie zaczną przedkładać interes społeczeństwa nad swój prywatny i wtedy będzie dobrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  expert(2015-10-04)
 • ale bzdury. .. "Przykładem było wspieranie i zwalnianie z podatków supermarketów. " alexjones. pl/pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/16222-prawdziwy-%C5%BCyciorys-donalda-tuska#
Reklama