UWAGA!

Policjanci reagują na zgłoszenia mieszkańców - nieprawidłowe parkowania i łamanie zakazu ruchu 

 Elbląg, Policjanci reagują na zgłoszenia mieszkańców - nieprawidłowe parkowania i łamanie zakazu ruchu 
fot. KMP w Elblągu

Parkują gdzie popadnie, nie mogłem przejść… — z takimi problemami zgłaszali się do elbląskich policjantów mieszkańcy ul. Agrykola w Elblągu, którzy sygnalizują problem również poprzez krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa.

Problem, który sygnalizowali elblążanie, dotyczy łamania zakazu ruchu i nieprawidłowego parkowania przy ul. Agrykola w Elblągu (aleja vis a vis Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Wszystkich Świętych). W tym miejscu obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach (znak B1). Mieszkańcy tego rejonu, ale i przypadkowi przechodnie zgłaszali problem związany z bezpiecznym poruszaniem się po parku. Wskazywali, że auta wjeżdżają i parkują w miejscu, gdzie nie powinny w ogóle się poruszać.

Policjanci z ruchu drogowego reagują na zgłoszenia. Na kierowców łamiących przepisy były nakładane mandaty karne były też stosowane pouczenia. Policjanci wspólnie z zarządcą drogi zdecydowali o postawieniu znaku B1 (zakaz ruchu w obu kierunkach). Zakaz nie dotyczy służb miejskich, mieszkańców oraz pracowników Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 (wyłącznie dla pracowników posiadających identyfikatory - przepustki). Z kolei dla rodziców i opiekunów dzieci, które uczęszczają do szkoły jest wytyczony wjazd od ulicy Wspólnej w Elblągu. Dla osób uczestniczących w mszach świętych wytyczony jest parking wzdłuż ulicy Agrykola oraz od ulicy Kościuszki.

Policjanci przypominają, że omawiany teren jest objęty ochroną konserwatora zabytków, a mandat za złamanie zakazu ruchu może wynieść od 20 zł do nawet 5 tys. zł. Dodatkowo trzeba się liczyć kosztami holowania pojazdu (kilkaset złotych) i 5 punktami karnymi. Policjanci i strażnicy miejscy w dalszym ciągu będą tam kontrolowali przestrzeganie przepisów wynikających z oznakowania tego terenu.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama