UWAGA!

Akcja podaruj zakończona

23 sierpnia została przeprowadzona ostatnia w tym roku akcja "Podaruj - darując jesteś lepszy". Akcja organizowana jest przez Urząd Miejski w Elblągu od 14 lat! Ma na celu pomoc najuboższym mieszkańcom miasta, którzy z wystawionych rzeczy wybierają sobie, te które mogą być jeszcze im przydatne. Dodatkowo pozwala na nieodpłatne pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy i zmniejszenie ilości nielegalnych wysypisk.

Tegoroczna akcja potwierdziła nasze wcześniejsze obserwacje, że z roku na rok coraz więcej rzeczy zabieranych jest przez osoby potrzebujące, a najwięcej chętnych mają sprzęty gospodarstwa domowego, meble i odzież.
     W okresie od 17 maja do 23 sierpnia, przeprowadzono 15 tzw. „wystawek”. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania wywiozło do Zakładu Utylizacji Odpadów ok. 17 ton odpadów, zawierających rzeczy bardzo zniszczone i praktycznie nieprzydatne. Koszty akcji wyniosły 12.699 zł pokrywane są w całości ze środków budżetu miejskiego.
     Jeżeli mieszkacie Państwo w budynkach gminnych, w budynkach stanowiących własność wspólnot mieszkaniowych lub w budynkach prywatnych i akcja „Podaruj – darując jesteś lepszy” nie objęła Państwa budynków prosimy o zgłoszenie tego w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu pod numerem telefonu (055) 239-32-55 lub na maila rgk@umelblag.pl. Informacje te zostaną wykorzystane przy planowaniu akcji w następnym roku. W wyniku takiego zgłoszenia przez mieszkańców ulic Narutowicza, Paderewskiego, Sikorskiego, Witosa, ulice te zostały włączone w 2008 do harmonogramu akcji.
     Organizatorzy dziękują wszystkim mieszkańcom Elbląga, którzy wystawiając niepotrzebne rzeczy zrobili to w staranny sposób (odzież jest czysta i posegregowana, zepsuty sprzęt jest opisany jakich napraw wymaga, wystawione rzeczy są zabezpieczone przed zabrudzeniem i zniszczeniem), a także zachęcają do współpracy Spółdzielnie Mieszkaniowe z terenu naszego miasta.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama