UWAGA!

Czego chcą dzieci?

 
Elbląg, Czego chcą dzieci?
fot. Michał Skroboszewski

Festynów, zawodów sportowych, nowych placów zabaw, ale także... montażu piłkochwytów przy jednej ze szkół. Tak przynajmniej wynika z projektów uchwał, nad którymi debatowali młodzi radni podczas II sesji Samorządów Uczniowskich elbląskich szkół podstawowych. Zobacz zdjęcia.

- To niebywała okazja do tego, abyśmy mogli zaprezentować nasze pomysły dotyczące rozwoju miasta oraz aby nasze miasto uwzględniało potrzeby najmłodszych elblążan – tymi słowami Daria Przybyszewska, przewodnicząca II sesji Samorządów Uczniowskich elbląskich szkół podstawowych rozpoczęła obrady „młodej” Rady Miejskiej.
       Tak, jak w ubiegłym roku, w sali sesyjnej elbląskiego ratusza spotkali się przedstawiciele samorządów szkolnych elbląskich szkół podstawowych, aby podjąć uchwały mające poprawić komfort życia najmłodszych mieszkańców Elbląga.
       - Przygotowaliśmy projekt pn. „Elblążanie jedzą zdrowe śniadanie”. Ma on integrować mieszkańców miasta i pozwolić na fajną zabawę – mówiła Kamila Ołdakowska reprezentująca Szkołę Podstawową nr 9.
       Oprócz tego młodzi radni chcieli organizacji festynów i zawodów sportowych, podjęcia programów skierowanych do seniorów. Wśród propozycji znalazły się także „twarde” inwestycje: zagospodarowanie terenu i budowa placu zabaw przy SP 1, utworzenie siłowni zewnętrznej przy SP 15, montaż piłkochwytów przy SP 12 oraz wybiegu dla psów w parku im gen. Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego. Zwrócić uwagę należy na projekt SP 25, która zaproponowała... utworzenie miejskiej wypożyczalni rowerów, która funkcjonowałaby na bazie elbląskich szkół.
       Teraz propozycjami uczniów zajmie się prezydent Elbląga i jego urzędnicy. Propozycje, które ratusz uzna za „realne” zostaną wprowadzone w życie.
       - W poprzednim roku taka sesja zafunkcjonowała po raz pierwszy i to dzięki jej uczestnikom dziś podejmowane są działania dotyczące budowy boiska przy Szkole Podstawowej nr 21, powstaje strefa aktywności w Parku Kajki, odbędzie się bieg im. generała Nieczuja – Ostrowskiego – wymieniała Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego.
       Uczniowie zagłosowali za przyjęciem wszystkich projektów uchwał przygotowanych przez szkolne samorządy. O ich dalszych losach zadecyduje prezydent Elbląga.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dzieci chcą nowego prezydena więc panie Wróblewski niedługo wybory i czas na zmiany. Elbląg i jego mieszkańcy zasługują na lepszego prezydenta miasta, który przede wszystkim będzie dbał o ich interesy. Adios Amigo!
 • Czyli zero rozsądnych, oryginalnych pomysłów wśród młodych, wyłącznie konsumpcja i powtarzanie zasłyszanych głupot po starych niedojdach z rady miejskiej (plac zabaw, siłka na powietrzu, sralnia dla psów, festyny) - i teraz tylko nie wiem czy to dzieciaki takie puste, czy po prostu z głupich rodziców małpują?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  9
  NoFuture(2018-05-30)
 • Młodzi myślą o seniorach, zwierzakach - nie tylko o sobie. gratuluję !!!!! piękna postawa
 • Ze wszystkich projektów najfajniejszy jest: "utworzenie miejskiej wypożyczalni rowerów, która funkcjonowałaby na bazie elbląskich szkół", projektu SP 25.Warto się nad tym zastanowić biorąc przykład z wielkich miast w Polsce i kampanii "Rowerowy maj" w Elblągu (mimo, że nie cały Elbląg brał udział). Służyłoby to wszystkim, a nie tylko pojedynczym przykładom. A o to chyba chodziło w idei samorządów uczniowskich?
 • Dzieci i ryby głosu nie mają i to jedna z dobrych zasad starych normalnych czasów. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  6
  hendryk(2018-05-30)
 • Dzieci chcą Placu zabaw. Pomóż zrealizować te marzenie, wystarczy tylko GŁOSOWAĆ. Zarejestruj się na podworko.nivea.pl i ODDAJ GŁOS SP12 bierze udział w ogólnopolskim konkursie PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA. By dostać się do tego konkursu nakręciliśmy film, ukazujący talenty naszych uczniów, a jest ich bardzo wiele. www.youtube.com PROSIMY O WSPARCIE! Nie konkurujemy z żadną inną szkołą z obszaru Elbląga Wystarczy zarejestrować się na stronie (LINK poniżej) i oddać głos raz dziennie. Z jednego adresu IP można oddać maksymalnie 5 głosów dziennie. Można pobrać darmową aplikację Podwórka Nivea i wtedy głosowanie jest jeszcze prostsze! GŁOSUJMY codziennie do 22 czerwca i podarujmy naszym dzieciom idealne miejsce do zabawy! Krok 1-zarejestrujsię na podworko.nivea.pl Krok 2 - odbierz na swojej skrzynce maila aktywacyjnego i kliknij "POTWIERDZENIE KONTA" Krok 3 - zaloguj się na "podwórku NIVEA", wybierz naszą lokalizację i oddaj głos na SP 12 w Elblągu (administator strony prosi o potwierdzenie znajomości regulaminu, a następnie weryfikację: "potwierdź, że nie jesteś robotem") Krok 4 - po oddaniu głosu pojawia się komunikat "DZIĘKUJEMY ZA ODDANY GŁOS"
 • Dzieci chcą kortów tenisowych a nie parkingów!!!
 • Chcemy patriotów w zarządzie miasta.
 • @Ruch11Listopada - Patrioci to pod Olszynką Grochowską leżą, możesz do nich dołączyć - weź szpadel i idź się zakop, razem z tym przygłupem Maryjanem Kowalskim i jełopami od Kukiza:)
 • czego dzieci chcą godnego życia, wakacji, które wniosą w ich życie troszkę mądrości, poznania kraju, mądrych włodarzy, którzy zadbają o wszystkie aspekty tak jak dbają o swoje zady, by przyszłość dzieci w Polsce nie była powtórką dziadków, rodziców, bo wciąż trzeba było walczyć o coś w pieprzonym kraju, w którym dobrze pasą się jedynie politycy i przedsiębiorcy, tego dzieci chcą, normalności i do tego mają prawo, gdyż są solą tej ziemi, która nie za bardzo jest solą dla mieszkańców,
 • mamy mądrą młodzież, dzieci, tylko dorośli ludzie rodzice, nauczyciele niszczą ich piękne umysły, ,, ,wciąż się boję o ich przyszłość, bo naród, który ignoruje swą przeszłość nie zana dobrej przyszłości, te słowa kieruje do rządzącej pustej masy włodarzy,
 • naprawdę 25 chce tego na "bazie wszystkich szkół" czy tylko na bazie swojej jednej? znając tę szkołę i tę dyrekcję raczej to drugie. Elbląg to nie turystyczne miasto, . Kto miałby te rowery wypożyczać? Miejscowi swoje rowery mają, a ci, którzy ich nie posiadają, nie maja pieniędzy na wypożyczenie i inne, ważniejsze potrzeby. Pomysł typu "musimy coś wymyślić bo zaraz rada"… za to inne szkoły wykazały się pomysłowością, twórczością oraz wrażliwością. Gratulacje !!
Reklama