UWAGA!

Magia zapachu

 Magia zapachu

Od lat jednym z najbardziej popularnych prezentów są perfumy. Trudno się temu dziwić, wszak zapachy mają ekskluzywny charakter, są na tyle bezpiecznym podarunkiem, że możemy nim obdarować zarówno bardzo bliską osobę, jak i znajomego. Kluczem oczywiście jest wiedza, co dana osoba lubi. Najbezpieczniej oczywiście dokładnie znać markę ulubionego zapachu lub też wybrać się na wspólne zakupy.

W perfumach jak też we wszystkich dziedzinach życia obowiązują również mody, ale warto pamiętać, że pomimo tego że to dobry pomysł na prezent, nie warto ulegać trendom lecz upodobaniom tej osoby, której chcemy zrobić niespodziankę.
      
       Idealny zapach dla niej

       Kobiety uwielbiają perfumy. Większość pań mogłaby mieć na półkach różnorodne małe i większe flakoniki z aromatyczną zawartością. Oczywiście na różne okazje i do różnych kreacji. Perfumy damskie to przede wszystkim naturalne kompozycje, które mają zadziwiać, dodawać pewności siebie czy też budzić pożądanie. Pewnego rodzaju zmysłowość, jaka otacza kobietę, sprawia, że nie można przejść obok niej obojętnie. I choć perfumy są obok makijażu kreacji czy sposobu poruszania się tylko jednym z elementów, to warto pamiętać, że węch jest jednym z najsilniejszych zmysłów i doskonale można uwodzić za pomocą odpowiednio skomponowanego zapachu. Warto pamiętać jednak, że to reakcja substancji ze skórą powoduje niepowtarzalne wrażenie, a sposób ulatniania się i odkrywania kolejnych coraz głębszych nut. Najczęściej na kobiecych toaletkach pojawiają się lżejsze zapachy na lato i nieco cięższe na sezon jesienno-zimowy. Dominują zapachy kwiatowe i owocowe, podkreślone aromatem wanilii lub też inspiracjami orientalnymi. Poszukiwanie tych idealnych może zająć dużo czasu, ale jak wielka jest przyjemność samych poszukiwań.
      
       Ideał na męskiej półce

       Panowie coraz większą uwagę przywiązują do tego, jak wyglądają i jak pachną. Perfumy męskie to coraz częściej oznaka dobrego smaku i wyrafinowania. Każdy mężczyzna z klasą po prostu chce świetnie się prezentować niezależnie od tego, czy ma na sobie drogi garnitur czy też casualową stylizację. Poszukiwanie odpowiednich zapachów może być trudne szczególnie na początku. Perfumy powinny być dopasowane do pory dnia i okazji. Tu kluczowe znaczenie będzie miał ich ciężar i trwałość. Latem panwie chętnie sięgają po świeże i lekkie zapach, a zimą wybierają te zdecydowanie bardziej korzenne. Co najważniejsze, wszystkie nuty powinny wywoływać pozytywne skojarzenia. Dlatego warto przetestować, jak aromaty współgrają z zapachem ciała i przekonać się po kilku godzinach, czy faktycznie dobrze się czujemy z kolejnymi nutami.
      
                                                                        ----- materiał płatny -----
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie