UWAGA!

Mam 6 lat i ...idę do szkoły

 Elbląg, SP 19 zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie konkursu MEN "Mam 6 lat"
SP 19 zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie konkursu MEN "Mam 6 lat" (fot. nadesłane)

Szkoła Podstawowa nr 19 z Elbląga zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie konkursu MEN „Mam 6 lat” . Gala finałowa odbyła się w Olsztynie.

W konkursie uczestniczyły 22 placówki przedszkolno-szkolne, w tym cztery z Elbląga. Decyzją Kapituły Konkursu I miejsce w województwie w kategorii przedszkoli zajęło Przedszkole nr 10 z Olsztyna, a w grupie szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa nr 19 z Elbląga.
       - Z uczniami, którzy rozpoczynają naukę w szkole w wieku sześciu lat, pracujemy w naszej placówce od wielu lat, ale przed dwoma laty swoją podróż ze szkołą rozpoczęło aż 16 dzieci sześcioletnich na podstawie decyzji rodziców, po rocznym przygotowaniu przedszkolnym - mówiła Aleksandra Nieżurawska, dyrektor SP nr 19 w Elblągu. -  Jak każda nowość i każda zmiana, tak podjęcie nauki przez sześciolatków budziło w nauczycielach wiele obaw i niepokojów. Zastanawialiśmy się: czy wszystkie dzieci poradzą sobie w środowisku szkolnym? Czy zostaną dobrze przyjęte przez starszych kolegów i koleżanki? Czy warunki lokalowe (klasy, świetlica, stołówka, inne pomieszczenia szkolne) są przez nich do zaakceptowania? Stawialiśmy sobie także pytanie: czy my, jako nauczyciele jesteśmy gotowi do pracy z młodszymi dziećmi w tak dużej ilości?
       Obawy zostały rozwiane, a zaangażowanie "dziewiętnastki" w kształcenie sześciolatków nagrodzone w konkursie MEN.
       Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w postaci gier planszowych, instrumentów muzycznych i zabawek przeznaczonych dla uczniów klas pierwszych.
      
oprac. A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • mam 6 lat i będę jeszcze mieć dzieciństwo, będę się bawić i z radością korzystać z życia które i tak PO mi skopało. Do 67 jeszcze zdążę być na bezrobociu. :)))
Reklama