UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mam 6 lat i ...idę do szkoły

 
Elbląg, SP 19 zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie konkursu MEN "Mam 6 lat"
SP 19 zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie konkursu MEN "Mam 6 lat" (fot. nadesłane)

Szkoła Podstawowa nr 19 z Elbląga zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie konkursu MEN „Mam 6 lat” . Gala finałowa odbyła się w Olsztynie.

W konkursie uczestniczyły 22 placówki przedszkolno-szkolne, w tym cztery z Elbląga. Decyzją Kapituły Konkursu I miejsce w województwie w kategorii przedszkoli zajęło Przedszkole nr 10 z Olsztyna, a w grupie szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa nr 19 z Elbląga.
       - Z uczniami, którzy rozpoczynają naukę w szkole w wieku sześciu lat, pracujemy w naszej placówce od wielu lat, ale przed dwoma laty swoją podróż ze szkołą rozpoczęło aż 16 dzieci sześcioletnich na podstawie decyzji rodziców, po rocznym przygotowaniu przedszkolnym - mówiła Aleksandra Nieżurawska, dyrektor SP nr 19 w Elblągu. -  Jak każda nowość i każda zmiana, tak podjęcie nauki przez sześciolatków budziło w nauczycielach wiele obaw i niepokojów. Zastanawialiśmy się: czy wszystkie dzieci poradzą sobie w środowisku szkolnym? Czy zostaną dobrze przyjęte przez starszych kolegów i koleżanki? Czy warunki lokalowe (klasy, świetlica, stołówka, inne pomieszczenia szkolne) są przez nich do zaakceptowania? Stawialiśmy sobie także pytanie: czy my, jako nauczyciele jesteśmy gotowi do pracy z młodszymi dziećmi w tak dużej ilości?
       Obawy zostały rozwiane, a zaangażowanie "dziewiętnastki" w kształcenie sześciolatków nagrodzone w konkursie MEN.
       Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w postaci gier planszowych, instrumentów muzycznych i zabawek przeznaczonych dla uczniów klas pierwszych.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • mam 6 lat i będę jeszcze mieć dzieciństwo, będę się bawić i z radością korzystać z życia które i tak PO mi skopało. Do 67 jeszcze zdążę być na bezrobociu. :)))
Reklama