UWAGA!

Mikołaj i wolontariusze

- Jak nauczyć się tolerancji? Nie trzeba jej się uczyć, jeśli od najmłodszych lat wzrasta się w jej duchu – mówi Beata Wrzosek z Elbląskiej Szkoły Medycznej.

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia wolontariusze z Elbląskiej Szkoły Medycznej przygotowali imprezę, ale, oczywiście, nie dla siebie. Konkretnie: młodzież ucząca się na II roku wydziału terapii zajęciowej w Szkole Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej zorganizowała zabawę mikołajkową dla przedszkolaków z Przedszkola nr 31 w Elblągu oraz ich niepełnosprawnych intelektualnie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kamienniku Wielkim. Celem wspólnej zabawy była integracja i rozwijanie umiejętności kontaktów interpersonalnych.
     Elbląska Szkoła Medyczna od lat stara się krzewić idee tolerancji zarówno wśród swoich słuchaczy, jak i wśród lokalnej społeczności. Młodzież z tej szkoły prowadzi różnorodną działalność wolontarystyczną, m.in. organizując imprezy dla osób niepełnosprawnych, prowadząc szkolenia dla uczniów elbląskich szkół w zakresie udzielania pierwszej pomocy czy też prowadząc badania wad postawy i zajęcia korekcyjne z dziećmi w elbląskich przedszkolach i szkołach.
     - Nie sposób wymienić tu wszystkich działań, ale wartym podkreślenia jest fakt, że młodzież z Elbląskiej Szkoły Medycznej udowodniła, iż ideę tolerancji i wolontariatu celebruje nie tylko w dniu 5 grudnia, ale przez cały rok – podsumowuje Beata Wrzosek.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama