UWAGA!

Młodzi dla młodych

Elbląg, Uczestnicy Akademii Młodego Lidera podczas kręcenia spotu reklamowego dla telewizji
Uczestnicy Akademii Młodego Lidera podczas kręcenia spotu reklamowego dla telewizji

Rusza Akademia Młodego Lidera, projekt, którego głównym celem jest „zarażenie” młodych ludzi pasjami oraz rozbudzenie uśpionych w nich zainteresowań. Od września do grudnia odbywać się będą szkolne lekcje prowadzone przez młodzież, koncerty oraz rozmaite zajęcia tematyczne.

Pierwszą inicjatywą Akademii Młodego Lidera, prowadzonej przez Stowarzyszenie Elbląg Europa, będzie organizacja Korpusów Obywatelskich, czyli lekcji w szkołach przeprowadzanych dla młodych i przez młodych, które dla wielu mogą okazać się pierwszym spotkaniem z nową przygodą.
     - Uczniowie podczas wykładów dowiedzą się, czym są organizacje pozarządowe, na czym może polegać wolontariat, jakie korzyści daje dzisiaj działalność na rzecz kultury czy społeczności lokalnej w swoim mieście, jak atrakcyjnie można wykorzystać swój wolny czas, a także do jakich inicjatyw organizowanych w mieście można się dołączyć – wyjaśnia Paweł Bloch, koordynator AML. - Podczas spotkań w szkołach młodzież zostanie zaproszona do wzięcia udziału w kolejnych przedsięwzięciach.
     25 października w Galerii EL odbędzie się koncert Rock's Europa, który będzie miał charakter konkursu. Wystąpią zespoły lokalne oraz zaproszone gwiazdy. Spośród zespołów miejscowych zostanie wyłoniony zwycięzca, który zostanie nagrodzony cennym upominkiem. Tego samego dnia zaprezentują się również grupy i stowarzyszenia, które aktywnie działają w Elblągu.
     - Ma to być spotkanie młodzieży – tej aktywnie działającej i tej, która ma chęć, by się do działań przyłączyć – zapowiada Paweł Bloch. - Równolegle zostanie przeprowadzona akcja informująca, w jaki sposób można się przyłączyć do działań. Najaktywniejszym działaczom młodzieżowym i uczestnikom Korpusów Obywatelskich zostaną przyznane nagrody - Snopowiązałki.
     Grudzień przyniesie kolejne atrakcje dla aktywnej młodzieży. W tym czasie będzie zorganizowany zostanie 5-dniowy szkoleniowo-rekreacyjny wyjazd do Piasków.
     - W tym czasie zaproponowanych zostanie wiele tematów szkoleniowych: zajęcia plastyczne, filmowe, o tematyce ekologicznej, dziennikarskiej, komputerowej oraz szkolenia z pisania projektów grantowych i z zakresu animowania pracy w grupie – wymienia Paweł Bloch. - Młodzież uczestnicząca w wyjeździe wykorzysta wspólnie spędzony czas do obmyślenia happeningu dla elblążan, który zostanie przeprowadzony po powrocie z Akademii.
     - Wszystkich, którzy mają chęć do współorganizacji przedsięwzięć w ramach Akademii, serdecznie zapraszamy do współpracy lub do wzięcia udziału w zaplanowanych działaniach w ramach projektu - dodaje. – Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu, ul. Komeńskiego 42, tel. 055 643-43-12, mail pawelbloch@gmail.com.
     Patronat nad Akademią Młodego Lidera objął Prezydent Miasta Elbląga. Projekt finansowany jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz przez Urząd Miejski w Elblągu.
     
     Mówią organizatorzy szkoleń Aleksandra Ławecka i Paweł Bloch:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama