UWAGA!

Nasz nowy cykl. Równolatkowie portElu (Piękni dwudziestoletni, odc. 1)

 Elbląg, Dominika Sambor,
Dominika Sambor, fot. Anna Dembińska

W tym roku portEl.pl skończył 20 lat. W naszym nowym cyklu chcemy Wam przestawiać młodych, zdolnych, naszych równolatków elblążan i elblążanki. Dzisiaj poznajcie Dominikę Sambor, uczennicę Liceum Plastycznego w Elblągu. 

Dominika Sambor ma 20 lat, była uczennicą II Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, a obecnie kontynuuje naukę w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym.

- Poza przedmiotami ogólnokształcącymi, uczę się umiejętności artystycznych. Zajmuję się przede wszystkim intermediami i fotografią, ale również realizuję się w malarstwie, rysunku, rzeźbie czy w projektowaniu multimedialnym - mówi Dominika. 

Jest rodowitą elblążanką, ale po ukończeniu szkoły planuje wyjechać na studia do innego miasta, bo jak mówi, elbląskie uczelnie nie posiadają wybranych przez nią kierunków.

Dominika pasjonuje się przede wszystkim sztuką.

- Uwielbiam fotografować, malować, tworzyć nowe realizacje intermedialne. Lubię również chodzić na wystawy oraz aranżować własne. Przez wiele lat tańczyłam, głównie taniec współczesny i klasyczny, jeździłam na warsztaty oraz konkursy. Następnie, będąc starsza zaczęłam pracować jako instruktor tańca i prowadziłam zajęcia dla dzieci i młodzieży. Taniec jest to moja druga, wielka pasja, która obecnie jest wstrzymana ze względu na przygotowania do matury i obrony dyplomu. Oprócz tego interesuję się również architekturą, z którą wiążę przyszłość zawodową - mówi Dominika. 

Nasza równolatka bardzo lubi portEl.pl, co nas niezmiernie cieszy. 

- Tutaj na bieżąco uzyskuję informację o wydarzeniach w Elblągu. Często także odnajdywałam zdjęcia z tanecznych konkursów, oraz wydarzeń, w których brałam udział. Co jakiś czas zaglądam także do „Fotki Miesiąca”, ze względu na zainteresowanie fotografią - mówi Dominika.

 

 

O równolatkach portElu będziemy pisać raz w miesiącu. Chcemy pokazać, że w Elblągu i okolicach mieszka wiele młodych zdolnych osób, które mają wiele pasji. To po prostu "Piękni dwudziestoletni", do których mamy nadzieję będzie należał świat. 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Studia? Owszem, jeden drobny warunek, trzeba zdac mature.
 • Flaki z olejem
 • Zdolna, piękna, wspaniała Dziewczyna! Dominika, trzymam kciuki za realizację Twoich planów!
 • A to Pani chyba przerwała edukację w II LO i zmieniła na liceum plastyczne bo z tego co wiem to nie jest szkoła policealna.
 • Na architekturę na Pokitwchnikę Gdańska trzeba mieć dobry wyniki z matury. Matma rozszerzona minimum 60%.
 • Proponuję cykl - Co w Elblągu zmieniło się w ciągu ostatnich 20 lat a co jeszcze trzeba zmienić ?
 • Gdzie się pojawiły artykuły tego gościa, co ciagle kręcił imby o ścieżki rowerowe itp? Lubię te jego akcje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Andrzej65(2021-03-14)
 • Przecież ta Pani wygląda dojrzalej niż lat 20.Spore doświadczenie jak na swój wiek, ogólnie pozytywnie. Szkoda, że nasze miasto nie dba o rozwój tak młodych ludzi. Nawet liceum plastyczne nie jest w granicach miasta Elbląg.
 • Równolatkowie! - Razem na Marsz Wolności w przyszły weekend - uratujmy nasz świat przed czystym złem epatującym z ciemnych jam korporacji i banksterki, wprowadzanych za pomocą szeregowych marionetek typu Vateusz Pinokio! ! ! - to wasza szansa na uratowanie naszego świata - podobnie, jak przeszłe pokolenia przeżywały swoje "zrywy". Pora marionetki wywieźć na taczkach i odebrać im prawa dyktowania nam bezprawnych "praw"z d. .. py - ogłaszanych ustami jakiejś marionetki w TV z prezentacji w PałerPojncie; ] - macie jaja czy już was system przeorał na wzorowych niewolników?! :O
 • Nie lepiej pójść na wzornictwo, aby zostać architektem trzeba mieć inne uzdolnienia
 • Z kąd wy bierzecie tych kandydatów jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji? W Elblągu jest dużo bardziej uzdolnionych młodych ludzi tylko trzeba ruszyć cztery litery sprzed monitora.
 • a moim zdaniem im więcej tapety tym lepiej
Reklama