UWAGA!

Nowi partnerzy "osiemnastki"

 Elbląg, Wizyta gości w SP 18
Wizyta gości w SP 18 (fot. nadesłane)

W ubiegłym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 18 wraz z Gimnazjum nr 2, a także miasto Lincoln, jego szkoły i centra ekologiczne oraz Urząd Miejski w Elblągu, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Piaskach. Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu, została zaproszona przez Mariolę Chodakowską, konsultanta z ODN Elbląg do współtworzenia projektu partnerskiego COMENIUS REGIO.

Partnerskie projekty realizowane w ramach programu Comenius Regio stwarzają doskonałą możliwość wzajemnego uczenia się, wymiany najlepszych praktyk oraz rozwijania współpracy międzynarodowej. Podstawowym celem realizowanym dzięki projektom Regio jest: "Wzmacnianie europejskiego wymiaru w edukacji poprzez promowanie  współpracy między lokalnymi i regionalnymi władzami oświatowymi w  Europie, realizacja celów programu Comenius, a w konsekwencji wzbogacenie oferty edukacyjnej dla uczniów".
       Wszyscy zostaliśmy partnerami!!! Wspólnie stworzyliśmy wniosek i  złożyliśmy go do akceptacji. Wiosną 2010 dokonana została ocena formalna naszego wniosku, przeprowadzona przez pracowników Narodowej Agencji "Uczenie się przez całe życie" oraz ocena merytoryczna wniosku przeprowadzona przez dwóch niezależnych ekspertów zewnętrznych w każdym z krajów partnerskich - nasz wniosek został zakwalifikowany do realizacji. W kolejnych dwóch latach będziemy współpracować ze partnerami w naszym mieście oraz Lincolnshire realizując projekt *"BLUE I GREEN - EDUCATION OUTSIDE THE CLASSROOM" - "NIEBIESKI I ZIELONY - EDUKACJA POZA KLASĄ".
       Wczoraj (20 października) odbyła się pierwsza wizyta 16 osób, przedstawicieli szkół, Urzędu Miasta i ośrodków edukacji ekologicznej z Lincolnshire. Goście odwiedzili wcześniej Zieloną Szkołę w Piaskach, a później z ciekawością i wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy uczniów i nauczycieli podczas lekcji w "osiemnastce" i Gimnazjum nr 2.
       W listopadzie odbędzie sie rewizyta w Wielkiej Brytanii.
      
Dorota Życzkowska, SP 18
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama