UWAGA!

Orientuj się!

 Elbląg, Dziś zajęcia w SP 14 prowadzili  st. chor. Lidia Osik ze Straży Granicznej i Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg
Dziś zajęcia w SP 14 prowadzili st. chor. Lidia Osik ze Straży Granicznej i Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg (fot. WS)

W elbląskich szkołach podstawowych, w ramach programu "Bezpieczny Elbląg", trwa akcja "Orientuj się". Prowadzą ją funkcjonariusze Straży Granicznej i Nadleśnictwa Elbląg. Dzięki akcji dzieci nabywają wiedzę, jak wybrać się na wycieczkę czy spacer do lasu, by taka wyprawa była bezpieczna.

Dziś (15 kwietnia) zajęcia w Szkole Podstawowej nr 14 prowadzili st. chor. Lidia Osik ze Straży Granicznej i Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg.
       - "Orientuj się" jest to projekt autorski placówki Straży Granicznej w Elblągu - mówi st. chor. SG Lidia Osik, dodając: - Odbywa się on w ramach miejskiego programu "Bezpieczny Elbląg". Głównym naszym konsultantem jest Nadleśnictwo Elbląg. Cały projekt mówi o tym jak należy się przygotować do wędrówki po lesie, jak się tam bezpiecznie zachować, a w razie zagubienia - jakie podjąć czynności i czego pod żadnym pozorem nie robić.
       Cała akcja adresowana jest do uczniów klas piątych i szóstych elbląskich szkół podstawowych. Trwa już od zeszłego roku. Zajęcia odbyły się już w kilku szkołach. Dzisiaj przyszedł czas na "czternastkę".
       - Zajęcia dzielą się na dwie części - kontynuuje st. chor. Lidia Osik. - Pierwsza część zawsze odbywa się w szkole, z każdą klasą oddzielnie. Są to zajęcia teoretyczne, w których zachęcamy uczniów do aktywnego w nich udziału. W czerwcu natomiast odbędą się warsztaty w plenerze. Wówczas z dziećmi wyruszymy do Bażantarni i tam w praktyce pokażemy możliwe zagrożenia i sposoby wybrnięcia z nich.
       Straż Graniczna wraz z Nadleśnictwem Elbląg zadbała nie tylko o edukację, ale również o rozrywkę. Cykl zajęć kończy bowiem ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Wszyscy uczniowie otrzymują również specjalnie przygotowane ulotki i kompas na smyczy.
      
Witold Sadowski

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama