UWAGA!

Policja przypomina o zabezpieczeniach rowerowych

 Elbląg, Policja przypomina o zabezpieczeniach rowerowych
(fot. KMP Elbląg)

Wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego zwiększa się zagrożenie kradzieży rowerów. Aby zapobiegać kradzieży jednośladu, rower warto odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu, można zastosować różnego rodzaju zapięcia antykradzieżowe.

Trzeba również unikać sytuacji, w której rower będzie pozostawiony bez odpowiedniej ochrony, np. w klatce schodowej, pozostawiony przed sklepem czy też w piwnicy. Elbląscy policjanci dodatkowo zachęcają do oznakowania swoich jednośladów i zrobienia im zdjęć.
       Z obserwacji policjantów wynika, że jednoślady giną najczęściej spod sklepów, z klatek schodowych, piwnic lub innych łatwo dostępnych miejsc. Często są to kradzieże przypadkowe, gdzie złodzieje wykorzystują okazję pozostawienia roweru bez żadnych zabezpieczeń i dozoru. Przypadki kradzieży odnotowywane były też z piwnic, czy garaży. Podczas każdego sezonu rowerowego, policjanci kontrolują rowerzystów, sprawdzając jednocześnie, czy posiadany przez nich jednoślad nie pochodzi z przestępstwa.
       Jedną ze skutecznych metod identyfikacji utraconego roweru jest wykonanie zdjęcia, które można przechowywać w telefonie lub na dysku komputera. Warto jest sfotografować swój jednoślad oraz numer ramy, aby w przypadku kradzieży móc przekazać zdjęcie policjantom. Takie rowery są łatwiejsze do identyfikacji przez to, że policjanci rejestrują je systemie jako „utracony w wyniku kradzieży.
      
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • A może policja znowu zacznie znakowac rowery...?
  • Jakby Policja więcej eliminowała złodziei to i kradzieży byłoby mniej. Może my użytkownicy zwrócimy się do Policji o zwiększoną aktywność ! Czyż to nie byłoby dla właścicieli rowerów lepsze i korzystniejsze???
  • dalej znakują młotkiem i wybijakiem jak w epoce kamienia łupanego ? Nie oddam mojego roweru kowalom !
  • @rowerzysta*** - Oczym ty mówisz? Złodzieje rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu, wyrwiesz jednego ale zaraz wyrośnie drugi. Zwłaszcza jak my sami (często)stwarzamy okazję dla nich. Bo niestety, ale właśnie ta okazja najczęściej czyni ich złodziejami.
  • Do Gościa - Piszesz, że złodzieje rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu, może to i prawda, ale z drugiej strony zapytam, dlaczego tak się dzieje? Czyż w tym przypadku poczucie bezkarności i czasami policyjnej bezradności nie jest z tym związane? Myślę, że złodziej kalkuluje jakie ma szanse ( a teraz ma duże ) niewykrycia przez organy ścigania, więc złodzieje kradną na umór.
  • Jak rower będzie kosztował 1/30 pensji. To kradzieży nie będzie nikomu sie opłacało dokonywac.
  • Jak ktoś zabezpiecza rower tymi sznurowadłami za 15 zł to niech się nie dziwi jak mu gość z nożyczakmi do papieru rower ukradnie. Ja kupiłem markowego i solidnego U-Locka za 200 zł i Pan złodziej musiałby użyć granata. Ale by się wtedy mu nie opłacało bo roweru by już też nie było, a i granat kosztuje.
  • Gościu przeciol bym go bez żadnego problemu. Straciłeś tylko dwie stowy durniu !
Reklama