UWAGA!

Połowa wakacji za nami. Policjanci zrobili podsumowanie

 
Elbląg, Połowa wakacji za nami. Policjanci zrobili podsumowanie

Policjanci są na półmetku wakacyjnych działań, w tym spotkań z dziećmi na koloniach i półkoloniach. Połowa wakacji to również czas na podsumowanie dotychczasowej pracy mundurowych. Przez ponad miesiąc policjanci w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019" działali w 52 szkołach na terenie miasta i powiatu elbląskiego. W tym czasie odbyli 310 spotkań. Największa część, bo aż 254, dotyczyła dzieci z klas podstawowych.

Program tych spotkań był zróżnicowany, a policjanci dostosowywali omawiane tematy do wieku odbiorców. Mówiono o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, podróżowaniu, unikaniu codziennych zagrożeń oraz profilaktyce uzależnień. W tym poruszane były także zagadnienie dopalaczy.
       Ponadto policjanci kontrolowali miejsca zorganizowanego, letniego wypoczynku. Kontrole prowadzone były wspólnie z pracownikami Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu, pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Straży Pożarnej. Kontroli poddano legalność prowadzonych obozów, przygotowanie merytoryczne kadry pedagogicznej, stan obiektów oraz zabezpieczenie terenu. Nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.
       Podczas wakacji policjanci ujawnili 22 nieletnich, którzy byli na tzw. gigancie (ucieczce) z domów rodzinnych, placówek opiekuńczych i wychowawczych. Wszyscy bezpiecznie wrócili do domów. Wśród kontrolowanej młodzieży były 4 przypadki stanu po alkoholu i jeden przypadek stanu po środkach odurzających.
       Na drogach policjanci nie odnotowali wypadków z udziałem dzieci.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Zrobili podsumowanie? Niemal każdego wieczoru na osiedlu na Stoku, po plac runku młodzież pije, pali, bluzgają, że uszy więdną! Jak starsza osoba zwróci uwagę, to zwyzywają od różnych, aż strach mijać taką grupkę. W większości jest to młodzież zdecydowanie niepełnoletnia. Pomijam już ganianie po dachach nowo postawionych pawilonów handlowych i tych w starszej części rynku. Ja rozumiem, są wakacje, młodzi lubią przebywać na świeżym powietrzu i się bawić, ale chyba jakieś granice i kultura obowiązuje?
  • Nie chodź tamtędy, nie będziesz miał z tym problemu. .. Przecież Policja nie będzie wychowywała i opiekowała się czyimiś dziećmi. ..
  • Jestem ciekaw co Ty robiłeś/ robiłaś w wakacje mając kilkanaście lat?
  • @Tata - Skoro mieszkam na Stoku, to którędy mam chodzić, przez Zawadę? Nim coś napiszesz - pomyśl.
  • A dokladne niech niszcza, dzieci nie moga wejsc na plac zabaw bo sie boja. Znieczulica i spoko.
  • Ludzie mają problemy z bezpieczeństwem oraz swobodnym poruszaniu się do domów a garstka głupków to po prostu krytykuje. Trochę to ciężko zrozumieć, czyżby kompletna znieczulica nas opanowała?
  • Po co chodzili do szkoły skoro są wakacje? A jeśli są wakacje to z kim odbywali spotkania?
Reklama