UWAGA!

Seniorze, już jutro wybierz Kierunek: zdrowie

 
Elbląg, Seniorze, już jutro wybierz Kierunek: zdrowie

Już jutro (30 kwietnia) odbędzie się drugie spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej dla seniorów pn. „Kierunek: Zdrowie”. Hasło jutrzejszych zajęć brzmi „Wiosna w ogrodzie”.

Podczas spotkania seniorzy będą mogli skorzystać między innymi z porad dotyczących uprawy ogródków działkowych i pielęgnacji roślin, w tym nawadniania, oprysków ekologicznych. Wykład na ten temat poprowadzi Pan Leon Budzisiak – dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu. Będą również warsztaty z florystyczne, prowadzone przez Annę Stoltmann-Stefaniak, podczas których między innymi będzie można dowiedzieć się o symbolice kwiatów, ich pielęgnacji. Zaprezentowana zostanie także biżuteria kwiatowa, w tym przypinki, które seniorzy będą mogli własnoręcznie wykonywać w swoich domach.
       Po zajęciach odbędzie się degustacja zdrowej żywności, w tym sałatek, kopytek ze szpinakiem i dynią, past warzywnych i smoothie. Spotkanie odbędzie się w godz. 13 – 15 w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej 135. Z uwagi na charakter zajęć prosimy o luźny, sportowy ubiór i obuwie.
       Z uwagi na długi weekend i fakt, że wielu seniorów sprawuje opiekę nad swoimi wnukami, zachęcamy do przyjścia na zajęcia wraz z dziećmi. Stworzona zostanie dla nich specjalna strefa zabaw, gdzie pod opieką animatora będą mogły aktywnie i bezpiecznie spędzić czas.
       Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów, a partnerem Szpital Miejski im. św. Jana Pawła II oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama