UWAGA!

Solidarność: To była ciężka kadencja

W sobotę w Elblągu odbędzie się XV Walny Zjazd Solidarności regionu elbląskiego. Gościem zjazdu ma być szef Komisji Krajowej związku Marian Krzaklewski.

Zanim rozpocznie się zjazd, związkowcy o 10.00 złożą kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 70.
     Najważniejszym punktem obrad będzie wybór nowego przewodniczącego na kolejną kadencję. Nie będzie tu chyba niespodzianek, bo jedynym kandydatem na to stanowisko jest dotychczasowy przewodniczący Mirosław Kozłowski. W jego opinii ostatnie cztery lata należały do najtrudniejszych w historii elbląskiej Solidarności. Przekształcenia w zakładach pracy i restrukturyzacje w konsekwencji przyniosły spadek liczby związkowców.
     - To była naprawdę ciężka kadencja. Horror. Prowadziłem szereg negocjacji w zakładach pracy, by pracownicy utrzymali jak najbardziej korzystne warunki pracy. Jednak te zmiany dotknęły Solidarność: zmniejszyła się liczba związkowców – mówi Kozłowski.
     Na walnym zjeździe delegaci omówią obecną sytuację w regionie.
     - Będziemy mówić o tym, jak dalej pracować, by liczebność nie spadła i żeby zajmować się tylko i wyłącznie sprawami pracowniczymi – dodaje szef elbląskiej Solidarności.
     Kozłowski podkreśla, że najtrudniejszy okres związek ma już za sobą. Oceniając Solidarność w kraju szef regionu NSZZ powiedział, że wielkim błędem było upolitycznienie związku, które odbiło się niekorzystnie na jego wizerunku.
     - Ale przyznaję z satysfakcją, że my byliśmy pierwsi za tym, by odstąpić od polityki i to my zgłaszaliśmy wotum nieufności dla Krzaklewskiego. Z satysfakcją stwierdzam, że byliśmy tym regionem, który odważył się protestować przeciwko bezrobociu i w obronie miejsc pracy nawet przeciwko rządowi prawicowemu - powiedział Kozłowski.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • P. Kozłowski pochwali się oczywiście na zjeździe przed P. Krzaklewskim, że jego największym osiągnięciem było zgłoszenie wniosku o votum nieufności dla .....Krzaklewskiego. Takie jaja mogą zafundować tylko działacze Solidarności. "Za, a nawet przeciw...." Po tak ciężkiej kadencji chyba należy się jednak dłuższy wypoczynek Panu Kozłowskiemu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  złośliwiec(2002-06-13)
 • Ci ludzie nie rozumieja swaita w ktorym zyja. Ono zyja...w skansenie. Na calym swiecie liczebnosc zwiazkow zawodowych spada, bo ich polityka prowadzi do niewydolnosci gospodarczej. Zwiazki sa jak pasozyty, ktore zabijaja organizmy, ktore je (te pasozyty) utrzymuja przy zyciu. Dlatego te organizacje sa skazane na marginalizacje. Zanim do tego dojdzie, bedziemy swiadkami komedii politycznych (np ta pod pominikiem).
 • do fm, a ty bratku żyjesz w świecie różowych słoników, po kolejnej dawce kleju
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  solidaruch(2002-06-14)
 • No wlasnie: kazdy dzien strajku w Stoczni Szczecinskiej kosztuje $2.000.000. Kto za to zaplaci?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawski(2002-06-14)
 • a moim zdaniem, zwiazki to jest jedno wielkie oszustwo ludzi ktorzy w to wierza, chodzi tylko o kase i zabezpieczenie materialne i socialne tych "na gorze"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zainteresowany(2002-06-14)
 • a cha nowy kodeks pracy przejdzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zainteresowany(2002-06-14)
Reklama