UWAGA!

Świętowali swoją dorosłość

 Elbląg, Świętowali swoją dorosłość
fot. nadesłana

Mają od 18 do 25 lat. Na co dzień uczą się i przygotowują do dorosłego życia. Zazwyczaj są radośni i pełni energii do działania. To młodzi dorośli wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, prowadzonego przez elbląskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. W piątek, 1 kwietnia, już po raz drugi świętowali swoją dorosłość.

„Przejście w dorosłość” to uroczystość na stałe wpisana w kalendarz imprez i uroczystości ośrodka. Daje dorosłym wychowankom możliwość wspólnego przeżywania tak znaczącego momentu w życiu każdego młodego człowieka, jakim jest osiągnięcie pełnoletności. Także dla ich rodziców jest to doniosły moment, pozwalający zobaczyć swoje dziecko już w kategoriach osoby dorosłej, której potrzeby stały się powoli potrzebami dorosłego już człowieka.
       Tegoroczny bal „Przejście w dorosłość” miał tradycyjny, uroczysty charakter. Rozpoczął go, na wzór balów studniówkowych, polonez prezentowany przez wychowanków wraz z terapeutami. Po zakończeniu układu tanecznego odbyła się ceremonia przejścia w dorosłość, podczas której dwie wychowanki, kończące w tym roku szkolnym 18 lat – Kinga i Barbara, zostały symbolicznie przyjęte przez starszych kolegów i koleżanki do grona osób dorosłych. Panie po przejściu przez szpaler utworzony przez osoby trzymające w dłoniach białe róże, otrzymały tradycyjnie szarfy i pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej, życzeniach i odśpiewaniu „Sto lat” , toaście wzniesionym szampanem i pokrojeniu tortu, na gości czekał smaczny poczęstunek oraz poprowadzona profesjonalnie przez DJ-a zabawa taneczna. Wszystkim dopisały humory. Kolejna uroczystość już za rok.
      
PSOUU Koło w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Studniówki

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To tylko wielka ściema to wszystko jest pic na wodę z jednej strony traktujecie ich jak dorosłych a z drugiej nie pozwalacie na samodzielność
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    śnięty (2016-04-06)
  • śnięty co ty wiesz o życiu mrówek jak w mrowisku nie byłeś. Zagłęb się w temat i wtedy się wypowiadaj. Oni mają tyle samodzielności na ile zdrowie i umiejętności im pozwalają. Jedyną ściemą jest twoja wiedza i znajomość tematu.
Reklama